האקדמית גליל מערבי

האקדמית גליל מערבי - מידע כללי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון רב תחומי- חטיבה שנייה: טיפוח חשיבה ולמידה / אוריינות
תנאי רישום:
התוכנית מתאימה להכשרת מורים והורים, בוגרי החטיבה שילמדו גם לקראת תעודת הוראה, יוכלו להשתלב בהוראת קריאה, החינוך המתמטי והשימוש במידע ממוחשב.

תיאור התעודה:
B.A. בטיפוח חשיבה ולמידה /אוריינית


תחומי לימוד:

יכולות למידה נמוכות משפיעות על השכלת היחיד והחברה. הן מגבילות את התפתחות היחיד, הכלכלה המדע והייצור. רכישת יכולות למידה היא חיונית לכל אדם בחברה המודרנית על-מנת שיוכל להמשיך את לימודיו בהצלחה, להשתלב בפעילויות שוטפות כאזרח במדינה מודרנית, ולתרום לקידומה של החברה כולה.

חטיבה זו מעניקה הבנה של יכולות למידה וכיצד מפתחים אותן. יסוד תכנית הלימודים הוא שיש להבדיל בין למידה לבין יכולת למידה: כדי ללמוד את הנושאים הנלמדים בבתי הספר ובאוניברסיטאות יש קודם לכן לפתח יכולות למידה בסיסיות, כגון הבנת הנקרא, יכולת חשיבה מתמטית ומדעית, שימוש בשפה שנייה, ויכולת איסוף ושימוש במידע ממוחשב. כל אלה הן יכולות למידה, אשר חשיבותן בכך שהן מאפשרות, למי ששולט בהן, למידה רצופה ובלתי מופרעת של תחומי תוכן.

תוכנית הלימודים בחטיבה לטיפוח יכולות למידה תעסוק בטיפוח יכולות למידה בגיל הרך, פסיכולוגיה של קריאה, חקר שפה ומוח, רכישת הקריאה והבנת הנקרא; דו לשוניות, רכישת שפה זרה, וטיפוח אוריינות בגיל המבוגר. בטיפוח יכולות לחשיבה מתמטית ומדעית תעסוק התכנית בתיאוריות התפתחות החשיבה המתמטית, ביכולת של פתרון בעיות מתמטיות בדרכים שונות, ובאבחון ליקויי למידה והוראה מתקנת במתמטיקה. בתחום היכולות לשימוש במידע ממוחשב תעסוק התוכנית בהתפתחות טכנולוגיות המידע, ניצול סביבות מקוונות להוראה, רשתות חברתיות בעידן חינוכי מתוקשב, אוריינות דיגיטלית ועיצוב סביבות למידה ממוחשבות, כלים ממוחשבים עבור תלמידים המתקשים בלמידה.

 

הערות:
ראש החטיבה: ד"ר ורד וקנין*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור