האקדמית תל אביב - יפו

האקדמית תל אביב - יפו - מידע כללי

לדעת איפה להצטיין

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון במדעי המחשב בצירוף חטיבה בביואינפורמטיקה
תנאי רישום:
א. תעודת בגרות ישראלית קבילה או תעודת שוות ערך מחו"ל .
ב. בחינה הפסיכומטרית
ג. בחינת מיון באנגלית הכלולה בבחינה הפסיכומטרית.
ד. בחינת ידע בעברית ממועמדים שהם עולים חדשים .


תיאור התעודה:
B.Sc במדעי המחשב


משך הלימודים:
3 שנים

זמני לימוד:
יום לימודים מרוכז

תחומי לימוד:

בית הספר למדעי המחשב, מציע תוכנית לימודים ייחודית המשלבת קורסים ולימודים תחומיים במדעי המחשב, עם לימודי חטיבה בביואינפורמטיקה. בתחום הביואינפורמטי נעשה שימוש בשיטות אלגוריתמיות מתקדמות לשם פענוח המידע המקודד בגנום והחלבונים המקודדים בו, וליישם ידע זה בתחומים נרחבים של מחקר ביוטכנולוגי, רפואה וידע חברתי. בנוסף לידע המעמיק והמקיף ממנו נהנים בוגרי בית-הספר למדעי המחשב, מעניקים הלימודים בחטיבה בביואינפורמטיקה את תשתית הידע הביולוגי הנחוץ לעיסוק בתחום והבנה מעמיקה ברעיונות ייחודיים בתחום המחשבים, הרלוונטיים לתחום הביואינפורמטיבי.
 תוכנית הלימודים מכשירה את הבוגרים למגוון העיסוקים שמציעות תעשיות הביואינפורמטיקה, הביוטכנולוגיה והטכנולוגיה העילית, כמו גם להמשך לימודים מתקדמים ולמחקר מדעי בתחום הביואינפורמטיקה ובתחום מדעי המחשב.
היקף הלימודים במסלול מדעי המחשב בצירוף חטיבה בביואינפורמנטיקה הוא 127 נ"ז, המורכבים מקורסי החובה בלימודי התוכנית במדעי המחשב, מקורסי החובה בחטיבה בביואינפורמטיקה ומקורסי בחירה.


קורסי הלימוד הכלולים בתוכנית:
יסודות בכימיה, ביוכימיה וביולוגיה של התא, ביולוגיה מולקולרית וביטוי גנים, חלבונים מבנה ופעילות , מהנדסה גנטית לריפוי גני, תורשה וגנטיקה של אוכלוסיות, אנליזה גנטית ופרויקט הגנום, אנליזה ממוחשבת של רצפים נושאים מתקדמים בהסתברות וסטטיסטיקה, אבולוציה מולקולרית,, אלגוריתמים בביולוגיה מולקולרית ואתיקה וגנומיקה.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור