המכללה האקדמית צפת

המכללה האקדמית צפת - מידע כללי

שילוב של אקדמיה, מסורת, קבלה, יופי ואווירה קסומה

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר B.A. במערכות מידע קהילתיות
תנאי רישום:
ציון פסיכומטרי – 550
ממוצע תעודת בגרות – 85
כולל בגרות במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל לפחות בציון 80 לפחות.

עדיפות תינתן לבעלי תעודת בגרות הכוללת רמה של 3 יחידות ומעלה במדעי-המחשב וטכנולוגיות מידע, וכן לבעלי נסיון מקצועי בתחום המחשוב ומערכות מידע.

• מועמדים בעלי בגרות במתמטיקה בהיקף של 3 יח"לובציון של 85 לפחות יוכלו להתקבל לתכנית במידה ויעמדו בהצלחה בקורס השלמה ל-4 יחידות בגרות.
• מועמדים שציון הסכ"ם שלהם בין 500-550 יוזמנו לראיון בו תבחן התאמתם על סמך נסיון ארגוני קודם ויכולות בסיסיות בשימוש במחשב ובמשאבים מתוקשבים.
• מועמדים בני +30 חסרי תעודת בגרות ידרשו להשתתף במכינה ייחודית ללימודים בתכנית למערכות מידע קהילתיות.
• בעלי תעודת הנדסאי עם ממוצע של 80 לפחות במבחנים החיצוניים של מה"ט או משרד החינוך ידרשו לעבור מבחן מיון של התכנית.


ציון בגרות:
85

ציון פסיכומטרי:
550

משך הלימודים:
3 שנים

תחומי לימוד:

התוכנית משלבת לימודי מדעי המחשב ומערכות מידע עם לימודי ניהול והתנהגות ארגונית.

בעידן הידע של תחילת המאה העשרים ואחת, ההתפתחות המקצועית בכל תחומי הדעת והעיסוק מחייבת הכרה, שימוש ושילוב של מערכות מידע וטכנולוגיות מידע. זאת לצורך ניהול ובנייה של ידע; לצורך הפקת מידע, עיצובו ואחסונו ביעילות תוך ניצול החידושים הטכנולוגיים; לצורך הפצת ושיתוף הידע בין הצרכנים בתוך כל תחום ובתוך כל ארגון וכן לתקשורת בין תחומים ובין ארגונים.

הרעיון המנחה את התכנית במערכות מידע קהילתיות הוא כי ההתפתחות המרשימה של טכנולוגיות המידע בכלל ושל מערכות המידע בפרט משנה את מבנה הארגונים ואת דרכי פעולתם בכל הרמות ובכל הרבדים, וכי ידע אקדמי בתחום נדרש משדרה רחבה ביותר של עובדים בארגונים. לגישתנו, מערכת המידע היא צומת המחבר בין משתמשיה האנושיים, הטכנולוגיות המשרתות אותה, והסביבה הארגונית. לפיכך, ליבת התכנית כוללת גם נושאים מתחום טכנולוגיות מידע ומערכות מידע וגם נושאים מתחום הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והתרבות הארגונית.

מטרת הלימודים:
התכנית תכשיר אנשי מקצוע בקיאים ומיומנים שיוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות וארגונים בתפקידי כניסה בתחום תכנון, תפעול, הטמעה, הדרכה וניהול של מערכות מידע.
בוגרי התוכנית יהיו אנשי מקצוע בעלי הבנה רחבה וכלים להתמודד עם עבודה בסביבה ארגונית הצפויה לשינויים תכופים, עם ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות, ועם הצורך בלמידה מתמשכת. כמו כן יתמחו בשלושת המרכיבים הלוקחים חלק בפועל בתהליך השימוש במערכות מידע: היבטים אנושיים וחברתיים, פעילויות מידעניות וטכנולוגיות מידע.

בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בארגונים עסקיים ותעשייתיים בתפקידי תפעול והטמעה של מערכות המידע, כמו גם בארגונים קהילתיים כמו מתנ"סים, רשויות מקומיות וארציות, ארגונים לשינוי חברתי, מוסדות בריאות ומוסדות תרבות וחינוך כמקימי ומפעילי מערכות המידע וכמדריכי המשתמשים במערכות הללו.

המקצועות הנדרשים בתחום מערכות המידע הם: מנתחי מערכות, מאפייני מערכות מידע, תוכניתנים, אנשי אבטחת מידע, מדריכי מערכות מידע, מעדכני תכנים ומיישמי מאגרי מידע, מעצבי ממשקים, אנשי תמיכה במשתמשי קצה, מנהלי מערכות מידע, מנהלי פרויקטים ומנהלי אתרי אינטרנט.

בוגרי התוכנית יוכלו להמשיך לתואר שני במערכות מידע / מערכות מידע ניהוליות, לתואר שני במינהל עסקים  MBA בהתמחות מערכות מידע או לתואר שני במינהל מערכות בריאות. כמו כן, ניתן יהיה להמשיך למגוון רחב של תכניות במדעי החברה, במדעי המידע ובטכנולוגיות מתקדמות בחינוך.

הערות:
קורסי הלימוד ירוכזו בשלושה ימים כדי לאפשר לסטודנטים שילוב של לימודים ועבודה.

* המל"ג אישרה למכללה האקדמית צפת לפתוח את תוכנית הלימודים, הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.
*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור