אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - מידע כללי

קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר שני בניהול משא ומתן וקבלת החלטות
תנאי רישום:
זכאים להגיש מועמדותם למסלול הלא מחקרי בתוכנית, בעלי תואר "בוגר" ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל שהשיגו ציון סופי של 80 לפחות בלימודיהם, ושהם בעלי נסיון ניהולי בהקשר בינלאומי. זכאים להגיש מועמדותם למסלול המחקרי בעלי תואר "בוגר", ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, שהשיגו ציון סופי של 85 לפחות בלימודיהם ושהם בעלי נסיון ניהולי בהקשר בינלאומי. מועמדים לתוכנית שלא למדו מדעי המדינה במסגרת לימודיהם לתואר ראשון יחויבו בשיעורי השלמה בסמסטר הקיץ שלפני תחילת לימודיהם בתוכנית.

תיאור התעודה:
MA


משך הלימודים:
3 סמסטרים

תחומי לימוד:

קהל היעד לתואר שני בניהול משא ומתן וקבלת החלטות:
התואר בניהול משא ומתן וקבלת החלטות מיועד לאוכלוסיה מגוונת של בוגרי תכניות לימוד במדעי החברה, בעלי ניסיון ניהולי הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, השואפים לעגן את פעילותם השוטפת בהקשר מושגי, אזורי והשוואתי רחב, ושהינם בעלי ניסיון ניהולי בהקשר בינלאומי. במיוחד פונה התמחות זו למנהלים בשירות הציבורי, שתחום עיסוקם כולל את היחסים הבינלאומיים כתחום ליבה, או משיק לו (משרד החוץ, התעשיות הביטחוניות, רפא"ל, צים, התעשייה האווירית ועוד), והיא נועדה להעניק להם זווית ראיה חדשה לטיפול במגוון רחב של סוגיות המשפיעות או מעוצבות בסביבתה הדיפלומטית והאסטרטגית של ישראל.

מסלולי הלימודים:
התוכנית מורכבת משני מסלולי לימוד. הראשון, העיקרי, כולל 36 שש"ס וכתיבת פרויקט גמר. עם זאת, למרות שמעצם הגדרתה התוכנית מיועדת להעניק תובנות וכלי חשיבה לקהל היעד העוסק בפועל בקבלת החלטות בסקטור הציבורי ואין לפניו אופק מחקרי נוסף, היא תאפשר – במקרים מיוחדים - קבלת מועמדים למסלול השני - המחקרי. מסלול זה יהיה בהיקף של 28 שש"ס, ויכלול כתיבת עבודת מ.א. מחקרית בהיקף מלא בהנחיית איש סגל בכיר.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור