אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - מידע כללי

קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר שני בסיעוד
תנאי רישום:
1. אחים ואחיות מוסמכים בוגרי תואר ראשון בסיעוד או בתחום אחר מאוניברסיטה בארץ, בעלי ממוצע של 85 ומעלה. המועמדים שיעברו סינון ראשוני יוזמנו לראיון קבלה אישי.
2. אחים ואחיות מוסמכים שסיימו תואר ראשון בתחום אחר ו/או באוניברסיטה זרה יידרשו בלימודי השלמה בטרם יתקבלו לתואר שני. מכסת שיעורי ההשלמה תקבע באופן פרטני ע"י הוועדה החוגית לתואר שני.
על מנת להגיש מועמדות יידרשו מסיימי ההשלמות ל:
- ממוצע של 85 ומעלה בתואר הראשון/שני.
- ממוצע של 80 ומעלה בלימודי ההשלמה.
- שאר הדרישות החלות על מועמדים ללימודים, ראה להלן.
3. מועמדים שאינם אחים מוסמכים ויש להם תואר ראשון/שני לא בסיעוד - כל מקרה יידון לגופו.
4. מועמדים שהתארים הקודמים שלהם הם ממוסדות להשכלה גבוהה ששפת ההוראה בהם אינה עברית יהיו חייבים לעבור בחינת ידע בעברית ברמה הנדרשת ע"י האוניברסיטה.


תיאור התעודה:
תואר שני M.A בסיעוד


משך הלימודים:
שנתיים

תחומי לימוד:

תואר שני בסיעוד -

תכנית ה M.A. מכוונת להרחבת הידע אודות סוגיות מרכזיות בסיעוד ולפיתוח של מיומנויות מחקריות בקרב אנשי מקצוע ב כירים בתחום. התכנית מאורגנת סביב שני צירים מרכזיים: 
- הציר המתודולוגי שמטרתו פיתוח חשיבה ביקורתית ואנליטית וכישורי מחקר מתקדמים.
- ציר התוכן שבמרכזו טיפול וקידום איכות חיים במצבי בריאות וחולי מורכבים תוך התמקדות במחלות כרוניות וסופניות. 

בוגרי התכנית יוכלו למלא תפקידים בכירים במערכת הבריאות, לבצע ולנהל מחקרים ואף להשתלב במסלולים שונים של הוראה ומחקר באקדמיה. שילובן של מיומנויות מחקר מתקדמות עם בסיס ידע קליני נרחב יעמידו את בוגרי התכנית בקו הראשון של פיתוח יישומי ואקדמי של תחום הסיעוד.

הערות:
- תלמיד אשר טרם סיים את כל חובותיו לB.A. יידרש להשלימם עד למועד רישום המערכת בחודש אוקטובר. התלמיד יתבקש להמציא אישור רשמי כי הגיש את כל עבודותיו, ניגש לכל הבחינות הרלוונטיות וסיים את כל חובותיו לקבלת תואר הB.A. גם אם טרם קיבל את כל הציונים. תלמיד אשר לא ישלים את התואר הראשון עד סוף סמסטר א' תשע"ג לא יוכל להמשיך את לימודיו בתואר השני.*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור