אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - מידע כללי

קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
ביולוגיה אבולוציונית וסביבתית לתואר שלישי
תנאי רישום:
יתקבלו תלמידים מצטיינים בעלי תואר שני (M.Sc. או תואר מקביל) במסלול עם כתיבת תזה בתחומי מדעי החיים כגון ביולוגיה, חקלאות, ביוטכנולוגיה, ביואינפורמטיקה או מדעי הרפואה, שהגישו עבודת תזה שאושרה. יתקבלו תלמידים בעלי ציון כללי ממוצע של 58 לפחות לתואר מוסמך, כאשר הציון על עבודת התיזה הוא 68 לפחות (טוב מאוד). תלמידים שבידם עותק של מאמר שהתפרסם ממחקר המוסמך שלהם או כתב־יד שנשלח לפרסום בכתב־עת מדעי בינלאומי, או שהציגו בפועל את מחקרם בכנס בינלאומי יזכו לעדיפות. מועמדים מוסמכי אוניברסיטאות מחו“ל וכן מוסמכי אוניברסיטאות בעלות שלוחות בישראל, אשר פועלות באישור המועצה להשכלה גבוהה, יחויב לעמוד בהצלחה בבחינת GRE.

תחומי לימוד:

בחוג לביולוגיה אבולוציונית וסביבתית מתקיימים לימודים לתואר שלישי (ד“ר).

תכנית הלימודים מיועדת להכשיר את מסיימיה לעבודה מחקרית עצמאית במדעי החיים. קיימת אפשרות לביצוע מחקרים בשדה ובמעבדה בשיטות מולקולריות מודרניות בשילוב עם מחקרים תיאורטיים הכוללים מודולים בגנטיקה מתמטית, ביואינפורמטיקה, האבולוציה והמגוון של הגנום, במספר מודולים אורגניזמים מבקטריות ליונקים וצמחים עילאיים, יחסי גומלין בין צמחים ובכלי חיים, אנרגטיקה, שמירת טבע, אקופיסיולוגיה וכרונוביולוגיה.

מועמדים ללימודים יתבקשו להציג שני מכתבי המלצה כאשר אחד מהם הוא מהמנחה שלהם בתזה לתואר מוסמך.

הגשת עבודת הדוקטורט

את עבודת הדוקטורט ניתן להגיש באחת משתי הדרכים הבאות לפי המלצת המנחה והוועדה המלווה:

1. 3 מאמרים מדעיים לפחות שהתקבלו לפרסום או פורסמו בעיתונות המקצועית ברמה גבוהה. המאמרים יהוו פרקים בעבודת הדוקטורט בהתאם לתקנון הלימודים לתואר שלישי.

2. יבור רגיל, במקרה כזה לא יכלול החיבור יותר ממאה עמודים (לא כולל נספחים).
לאחר הגשת עבודת הדוקטורט תוצגנה תוצאות המחקר על־ידי התלמידים בהרצאה סמינריונית.

מסלול ישיר לתואר שלישי

בחוג לביולוגיה אבולוציונית וסביבתית קיים מסלול ישיר לדוקטורט. המסלול מיועד לבעלי תואר B.Sc. עם ממוצע גבוה (לפחות 90), בעלי המלצות מתאימות ומותנה בשמירה על ציון ממוצע גבוה מאוד בשנה הראשונה של הלימודים.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור