אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - מידע כללי

קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר שני
תנאי רישום:
תלמידים שסיימו תואר ב.א. במסגרת דו-חוגית כאשר אחד מן החוגים הוא סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בציון 82 לפחות בכל אחד מן החוגים, או תלמידים שסיימו תואר ב.א. בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה במסגרת חד-חוגית בציון 82 לפחות.

תיאור התעודה:
תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה(בציון המגמה)


משך הלימודים:
3 שנים

זמני לימוד:
לימודי בוקר

תחומי לימוד:

תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה מהווה מוקד ועריכת מחקרים בחזית המדע של הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה באמצעות המשגות תאורטיות ושיטות מחקר מתקדמות, חברי הסגל בחוג חותרים לענות על שאלות מרכזיות לגבי העולם החברתי, האופן שבו הוא מאורגן, והעקרונות על פיהם הוא פועל  תחומי הידע והלימוד העיקריים של החוג הם:  

אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ארגונית-יישומית, פיתוח ארגוני מערכתי, סוציולוגיה עיונית לעובדי הוראה, סוציולוגיה של ריבוד חברתי, חינוך ואי שוויון, סוציולוגיה פוליטית והיסטורית, ארגונים, שווקים וכלכלה, רשתות חברתיות וטכנולוגיה, הגירה, משפחה ודמוגרפיה.

מסלולי לימודים: 
החוג מקיים שני מסלולי לימוד: מסלול עם כתיבת עבודת גמר מחקרית, מסלול עם בחינת גמר
-מסלול עם כתיבת עבודת גמר מחקרית - לימודים הכוללים שיעורי חובה ושיעורי בחירה בהיקף של 30 שש’ס והגשת עבודת גמר מחקרית. מסלול זה מהווה תנאי להמשך לימודים לתואר שלישי
-מסלול ללא כתיבת עבודת גמר מחקרית - לימודים הכוללים שיעורי חובה ושיעורי בחירה בהיקף של 36-39 שש’ס ובחינת גמר שתבדוק ידע והבנה בספרות סוציולוגית ואנתרופולוגית עדכנית. סטודנטים הלומדים במסלול זה אין באפשרותם להמשיך לימודים לתואר שלישי.

*תואר שלישי  ניתן לשלב עם תואר אירופי : לשם קבלת התואר ’דוקטור לפילוסופיה’ על סטודנט המחקר לתכנן ולבצע מחקר מקורי ועצמאי, שיש בו תרומה מהותית לקידום הידע וההבנה בתחום המחקר, ולכתוב חיבור מדעי לפי נוהגי המבנה והמינוח המקובלים בספרות המקצועית. משך הלימודים הוא ארבע שנים.

 התכנית האירופית: סטודנטים הנמצאים בשלב מתקדם של כתיבת הצעת המחקר או סטודנטים בעלי הצעת מחקר מאושרת יכולים להגיש מועמדות לתוכנית האירופאית "”Europos Mundus”


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור