אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - מידע כללי

קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
ייעוץ והתפתחות האדם לימודי דוקטורט
תנאי רישום:
רשאים להירשם בעלי תואר מ"א בחינוך ובתחומים קרובים רלוונטיים
- בעלי ממוצע ציוני מ"א 90 לפחות וציון עבודת המ"א (תזה) שלהם 90 לפחות
- תלמידים ללא רקע לימודי במדעי החינוך המעוניינים בלימודי תואר שלישי בחוג יידרשו ללימודי השלמה


תיאור התעודה:
תואר שלישי (דוקטור PhD)


משך הלימודים:
4 שנים

תחומי לימוד:

לימודי תואר שלישי (לתואר דוקטור PhD) מיועדים לסטודנטים נבחרים, בעלי תואר מ"א (במסלול עם תזה), המעוניינים בהתמחות בנושא ספציפי הקשור לתחומי הייעוץ והתפתחות האדם ובביצוע מחקר מקיף ומעמיק בנושא זה. לימודי הדוקטורט כוללים השתתפות במספר מצומצם של קורסים ועיקר הלימוד כרוך בכתיבת הצעת המחקר, בביצועו ובכתיבת דו"ח המחקר הסופי - כל זאת בהנחיית מנחה אישי מסגל החוג.

הערות חשובות:

* החוג מקיים דיון בקבלת מועמדים ללימודי תואר שלישי פעמיים בשנה, בחודשים יוני וינואר. לפיכך, יש להגיש את חומר ההרשמה עד ל-1 ביוני (לקראת סמסטר א') ועד ל-1 בינואר (לקראת סמסטר ב'). ועדת הדוקטורט תדון במועמדים ותחליט על קבלה או דחייה. הודעה תישלח למועמד עד לסוף החודש בו התקיים הדיון.
* האוניברסיטה מציעה תמיכות כספיות מסוגים שונים לתלמידי מסלול זה. במקרים יוצאי-דופן יוכל להתקבל סטודנט למסלול ישיר לדוקטורט הכולל בתוכו את לימודי המ"א (ללא צורך בביצוע תזה מ"א).
* מסלול זה מוצע לסטודנטים מצטיינים במיוחד והקבלה אליו נדירה.
* תלמיד תואר שלישי בחוג נידרש ללמוד ב-3-4 קורסים, על-פי קביעת המנחה ואישור וועדת הדוקטורט. אחד הקורסים, שבו מתקיים לימוד ודיון בהצעות המחקר של הדוקטורנטים, הנו קורס חובה. מומלץ מאד לסיים את חובת ההשתתפות בקורסים בשלב א', כדי לפנות את מרב הזמן והמאמץ למחקר בשלב ב'.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור