הקולג לרפואה משלימה

הקולג לרפואה משלימה - מידע כללי

מקצועיות כדרך חיים

צריכים עזרה?
המרכז הארצי לייעוץ והכוונה ללימודים
ilimudim, התקשרו ונעזור לכם למצוא פיתרון
הצג טלפון מוסד
המגמה להומיאופתיה קלאסית
תנאי רישום:
ראיון אישי
מבדק התאמה
בגרות מלאה
ידיעת השפה האנגלית


תיאור התעודה:
מטפל מוסמך בהומיאופתיה קלאסית


משך הלימודים:
4 שנים

תחומי לימוד:

אורגנון ופילוסופיה
שלד ההומיאופתיה, ספר החוקים הבסיסיים של ההומיאופתיה נקרא אורגנון. הספר נכתב במספר מהדורות ע"י אבי ההומיאופתיה ד"ר סמואל האנמן, כאשר בכל מהדורה חדשה אפשר לראות את ההתפתחות שעבר סמואל האנמאן. בספר מאוגדות כל ההנחיות, הפילוסופיה הרוחנית והמעשית, במאתיים תשעים ואחד סעיפים המנחים צעד צעד את הסטודנט בדרך להכשרתו כהומיאופת. בקורס זה נלמד, נחקור ונתבונן על האורגנון באופן יסודי ומעמיק ונלמד מכתביו הנוספים של האנמן על המחלות הכרוניות והמיאזמות.
בנוסף נלמד מכתביהם והגותם הפילוסופית של הומיאופתים מאז האנמן ועד ימינו שעיצבו את ההומיאופתיה לדורותיה כמו ג’יימס טיילור קנט, הרינג, ג’ורג’ ויטולקאס, רג’אן שנקראן ועוד. 

מתודולוגיה
הכלים ללקיחת מקרה מהווים את הבסיס לפתרונו ומתן מזור וריפוי לחולה. בקורס זה נלמד ונתרגל את הצד המעשי של השיטה. כיצד לוקחים מקרה (Case taking ), לקיחת מקרה במצבים שונים, ממצבים אקוטיים ועד מקרים כרונים. מטיפול בילדים וטף, דרך טיפול בנוער, מבוגרים ועד טיפול בזקנים. לקיחה נכונה וניתוח נכון של המקרה הם הדרך לפתרון נכון ויעיל. נכיר מודלים שונים לאנליזה כמו מעגל האיכויות, מודל השכבות, טוטאליות הסימפטומים ובאופן מיוחד נעמיק בשיטת התשאול הויטאלית של רג’אן שנקראן.
נלמד כיצד לנהל מקרה בדרך נכונה לאחר נטילת הרמדי ההומאופתית, פגישות מעקב,והמרשם השני בדרך להשבת הבריאות של המטופל.

במשך הקורס יתורגלו תיאורי מקרים, מקרי וידאו ומקרים חיים.

מטריה מדיקה
מהו השינוי שיכולה כל רמדי הומאופתית לחולל אצל המטופל? מהי הדרך להתאמת רמדי נכונה לחולה? לימוד, הכרה והבנה לעומק של התרופות ההומיאופתיות, נותנת לנו את התשובה. בקורס זה נכיר את שלושת הממלכות המרכזיות מהן מורכבות התרופות ההומיאופתיות – צמחים, חיות ומינראלים, נלמד את הדרך הנכונה לקרוא את הרמדי, מהרמה הפשוטה של סימפטומים, דרך מאפיינים כלליים, אל התמונה הנפשית ורמת החוויה שמתארת כל רמדי. כמו כן נלמד להכיר את המקור החומרי ממנו מיוצרת הרמדי, מיקומו בטבע והביטוי שלו באדם.

רפרטורי
הכלי הטכני המאפשר את החיבור בין המקרה לבין הרמדי המתאימה, הוא ספר הסימפטומים - הרפרטורי. תחילתו בספר עב כרס שכתב ההומאופת קנט, עד לעת החדשה בה מחליפות את הספר תוכנות מחשב משוכללות המאפשרות עריכת אנליזה מורכבת ומשוכללת של סימפטומים. בקורס זה נלמד מהי שפת הסימפטומים, כיצד הופכים את הטקסט הכתוב במקרה לסימפטום נכון, איך ואיפה נמצא את הסימפטומים המאפיינים של המקרה, וכיצד מחברים קבוצה של סימפטומים המאפיינים את המקרה, לתמונה שלמה שתאפשר את מציאת הרמדי הנכונה.

התמחות קלינית
קורס זה יערך בשנה הרביעית ומהווה את גולת הכותרת של הלימודים, לכן אצלנו, הסטאז’ הוא בהיקף של מעל ל- 450 שעות! רק כך תוכלו להפוך למטפלים מצליחים. מסגרת ההתנסות הקלינית (סטאז’) מאפשרת לסטודנט להתנסות ולממש את ידיעותיו והתפתחותו באופן מעשי. בקורס זה הסטודנט עצמו לוקח את המקרה – משלב התשאול דרך ניתוח המקרה פתרונו ובחירת הרמדי ועד לפגישת המעקב. כל זאת בליווי והנחיית מורה בכיר ומנוסה. חלק ניכר מהסטאז’ יתבצע בקבוצות קטנות ואינטימיות, דבר שיאפשר למנחה מבט אישי אל כל סטודנט. כמו כן, יידונו בקורס נושאים כמו אתיקה מקצועית, סודיות, חובת דיווח ויחסי מטפל-מטופל. זהו פרק מעצים וחיוני להמשך הדרך כהומיאופת.

חינוך
כדי לעקוב ולקרוא את מצב הכיתה כקבוצה והסטודנט כיחיד, יערכו מפגשים קבוצתיים ואישיים עם ראש המגמה, במסגרת הנקראת חינוך. הדבר מאפשר לנו כצוות הוראה, להיות קשובים להתפתחות הכיתה וכל סטודנט באופן פרטני ולבצע התאמות במידת הצורך. ניסיון העבר מלמד, כי היכולת לראות כל כיתה כיחידה אינדיבידואלית, כמו גם כל סטודנט ככזה, מאפשרת הגמשה ומציאת פתרונות טובים ויצירתיים בתקופת הלימודים.

פרובינג
לימוד מעמיק בסעיפי האורגנון העוסקים בדרך הכנת הרמדי ההומאופתית ודילולה באופן דינאמי. נלמד מספר תרופות ותיקות מקריאת דיווחי נסיינים ומפקחים, כמו גם תרופות שהפרובינג שלהן נערך בשני העשורים האחרונים. חלק מהקורס יועבר על ידי רוקחת הומאופתית ובסיומו יעברו הסטודנטים, התנסות מעשית בעריכת פרובינג.

מרצים אורחים
במהלך הלימודים נארח מרצים בעלי שם מהארץ ומחו"ל שילמדו נושאים ייחודיים ויעשירו את כולנו מניסיונם. מרביתם באים מקבוצתו של דר’ רג’אן שנקראן, בומבי, הודו.

התפתחות אישית
קורס חוויתי שעוסק במערכת היחסים בין המטפל לבין עצמו, ובין המטפל והמטופל, תוך העמקת החוויה בקשרי גוף-ונפש. רובו של הקורס יערך כסדנה שכותרתה תשאול וקשב. מטרת הקורס הוא העצמה וחידוד יכולת הקשב הפנימי והחיצוני של כל אחד, תוך תרגול פשוט וקל. עורך הקורס הוא מרצה מגמת ההומיאופתיה. סדנאות אלה כוללות תנועה, מגע ותרגול פיסי ויערכו בחדרים המיועדים לכך. 

ניהול עסקי
מפגש מעשי שיוביל מרפאים הוליסטים, צעד אחר צעד בבניית קליניקה, החל מהגדרת המטרות ועד לנקיטת צעדים מעשיים להשגת המטופלים. הקורס יקנה כלים שיאפשרו למטפלים הוליסטים להפוך לעצמאיים בהקמת וניהול העסק.

קורסי העשרה
בכל שנה יתקיימו סדנאות העשרה באחד מהתחומים הבאים: כוסות רוח, נרות הופי, מוקסה, טאי צ’י, צ’י קונג וסדנאות נוספות. הסטודנטים במהלך ארבע שנות לימודיהם חייבים להשתתף לפחות באחת מהסדנאות המוצעות באותה שנה, כחלק מחובותיהם.
מעורבות חברתית בקהילה
אנו מאמינים כי יש לתרום לקהילה שסביבנו טרם הפיכתנו למטפלים. לכן, כל סטודנט בקולג’ בשנה השלישית והרביעית ללימודיו תורם סך של 80 שעות לחברה. בין הגופים איתם אנו משתפים פעולה ניתן למצוא: מעונות לנשים מוכות, נוער בסיכון גבוה, בי"ח אברבנאל ועוד..

פרקטיקה :
• סטאז’ קליני בקליניקות הקולג’ לרפואה משלימה .
• סטאז’ קליני בבית החולים .
• הכנה לסטאז’ בקליניקות של המרצים המובילים בעולם, בומבי, הודו.

הערות:
בשיתוף עם האקדמיה ללימודי הומיאופתיה של ד"ר רג’אן שנקראן – מומביי, הודו.
*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים

מוסדות לימוד נוספים בתחום שבחרת:

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 35 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
האקדמיה ליופי בעפולה
ביה"ס הגבוה למקצועות קוסמטיקה, יופי ובריאות
כתובת: עפולה, רחוב החטיבה תשע, מס' 20
רוצה שיתקשרו אליך?
vatikim
קיימים 16 מסלולים
קורס קוסמטיקה רפואית
קורס תסרוקות כלות ותסרוקות ערב
קורס איפור מקצועי
קורס הדגשת תווי פנים
קורס עיצוב גבות אומנותי
קורס בניית ציפורניים
קורס פדיקור ומניקור רפואי
קורס מסאז' רפואי – עיסוי הוליסטי שוודי
קורס לניהול ושיווק המכון
קורס אפילציה
קורס קוסמטיקה
קורס קוסמטיקה פרא-רפואית
קורס איפור קבוע
קורס עיצוב גבות ושעוה
קורס בניית ריסים
קורס עיצוב תסרוקות
מכללת רידמן- מכללה בינלאומית לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מגוון רחב של לימודים והכשרת מטפלים
כתובת: סניף ראשי חיים לבנון 26, רמת אביב. סניפים בכל רחבי הארץ: רמת אביב, תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת, משגב, באר שבע ואילת.
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 18 מסלולים
הרבליסט קליני– רפואת צמחים אינטגרטיבית (Phyto-Therapy)
עיסוי אינטגרטיבי – לרפא באמצעות מגע
רוקחות טבעית
עיסוי שוודי
דמיון מודרך ככלי טיפולי
רפואה סינית אינטגרטיבית – רפואה רבת עוצמה
טווינא- פיזיותרפיה סינית
נטורופתיה
תזונה טבעית - ייעוץ לאורח חיים בריא
רפלקסולוגיה - כפות הרגליים כהשתקפות של הגוף כולו
שיאצו בגישת הזן שיאצו
פסיכותרפיה גופנית
פסיכותרפיה טראנס-פרסונאלית
מטפל רב תחומי במגע (HHP - Holistic Health Practitioner) - לטפל במגע
אימון הוליסטי (Coaching) – הגעה למקומות של סיפוק והגשמה
ארומתרפיה
אירידיולוגיה
פרחי באך
מכללת צעד ראשון
המרכז לליווי התפתחותי לתינוקות
כתובת: דיסנצ'יק 9 שיכון דן ת"א
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
בעמוד זה נמצאים 35 מסלולי לימוד בתחום , ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור