מכללת כנרת בעמק הירדן

מכללת כנרת בעמק הירדן - מידע כללי

אקדמיה לעניין

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
B.Sc בהנדסת תעשיות מים
תנאי רישום:
• פסיכומטרי / פסיכוטכני 560 ומעלה
• בגרות מלאה
• בעלי דיפלומת הנדסאים פטורים מפסיכומטרי


ציון פסיכומטרי:
560

תיאור התעודה:
B.Sc בהנדסת תעשיות מים של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.


מועדי פתיחה:
אוקטובר

משך הלימודים:
4 שנים

זמני לימוד:
יום לימודים מרוכז

תחומי לימוד:

במדינת ישראל בעיית המחסור במים קיימת שנים, ובמשך השנים התפתחה תעשיית המים, העוסקת בייצור של מגוון מוצרים לשימוש בתחומים רבים וביניהם השקיה, הולכה, טיפול באיכות המים, מחזור מים, בקרה, טיפול בשפכים, התפלת מים, ועוד.
תוכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשיות מים מותאמת לצרכים של תעשיית המים הישראלית, החותרת לעבר הרחבת פעילותה לחו"ל ולשיווק ידע ומוצרים למדינות המערב ולמדינות המתפתחות. תפקידם של מהנדסי המים, הינו לבסס תשתיות מים במגוון דרכים באמצעות פיתוחים טכנולוגים שונים.

מהנדסי תעשיות מים יוכלו להשתלב בתעשיית המים בישראל בתפקידי מהנדסי מפעל; העוסקים בין היתר בתהליכי פיתוח ואינטגרציה של מוצרים הקשורים לתעשיית המים, ביישום ושיווק של מוצרי התעשייה השונים בארץ ובעולם, והן במגוון רחב של תפקידים הקיימים בסקטור המים הישראלי כגון מהנדסי תפעול של מתקני טיפול במים, מתקני התפלה ושפכים, מהנדסים בתאגידי המים, וכן בתחומי הייזום, התכנון והתפעול של פרויקטים בתחום המים.

מבנה תוכנית הלימודים:
א. קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיזיקה, לפיתוח תשתית ידע יציבה. חלק זה הינו חשוב ומהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, בהתאמה לדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
ב. קורסי הנדסה בסיסיים - מקנים ידע נרחב בתחומים המהווים את הבסיס או משיקים להנדסת המים, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי הקשור בתעשיית המים .
ג. קורסי התמחות - כוללים את הנושאים העומדים במרכז עיסוקו של מהנדס תעשיות המים כמו לדוגמא מערכות הולכת מים ושפכים, מכשור ובקרה של מערכות מים ושפכים, טיפול במים ושפכים, הנדסת השקיה וניקוז, תהליכים ממברנליים לשיפור מי קולחין והתפלה.

הערות:
• היתר לקיום לימודים אקדמיים ע"י המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה).*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור