אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב - מידע כללי

היתרון שלך מתחיל בבחירה מצוינת

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון בבלשנות
תיאור התעודה:
תואר ראשון B.A בלשנות


משך הלימודים:
3 שנים

תחומי לימוד:

קצת על תואר ראשון בבלשנות -

  • הבלשנות היא חקר השפה האנושית- במיוחד, התכונות המשותפות לכל השפות, וההבדלים האינדיבידואליים בין שפה לשפה. בלשנים חוקרים את העקרונות והתהליכים הקובעים את מבנה השפות האנושיות ואת הבסיס הפסיכולוגי להם.
  • תחומי הליבה של הבלשנות כוללים פונולוגיה (צלילי השפה), מורפולוגיה (המבנה הפנימי של מלים), תחביר (המבנה הפנימי של משפטים) וסמנטיקה (משמעות המלים והמשפטים). בנוסף לתחומים בסיסיים אלה, התכנית לבלשנות באוניברסיטת בן-גוריון מציעה קורסים במבנה הלקסיקון, מבני מידע, רכישת שפה, פסיכו-בלשנות, עיבוד שפה, בלשנות חישובית וייצוג השפה במוח.
  • אנו מעודדים סטודנטים לשלב בלשנות עם תחומים אחרים במדע קוגניטיבי, ולכן מציעים תנאי קבלה מיוחדים למבקשים להתקבל לצירופים עם פסיכולוגיה או מדעי המחשב.
  • אחד מהיתרונות המיוחדים של לימודי הבלשנות באוניברסיטת בן-גוריון הוא שהקורסים מועברים באנגלית, כך שלסטודנטים שלנו ניתנת ההזדמנות לשפר את יכולות האנגלית שלהם ולהכין עצמם למגוון משרות בהן שליטה באנגלית היא חיונית, כמו הוראת אנגלית, כתיבה טכנית או יחסים בין לאומיים.
  • בוגרי התכנית שלנו מתאימים במיוחד למשרות בהיי-טק המבוססות על עיבוד שפה, כמו תרגום ממוחשב או חיפוש חכם באינטרנט.
  • תואר ראשון בבלשנות גם פותח את הדלת ללימודי תארים מתקדמים, באוניברסיטה שלנו או באוניברסיטאות אחרות, בארץ או בחו"ל, וקריירה אקדמית בתחום.

הערות:
למעבר לתוכניות הלימוד בתוך במחלקה -
המחלקה לספרויות זרות ובלשנות לתואר ראשון - אנגלית לחץ כאן
המחלקה לספרויות זרות ובלשנות לתואר ראשון - ספרויות זרות לחץ כאן


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור