אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב - מידע כללי

היתרון שלך מתחיל בבחירה מצוינת

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
פיסיקה לתואר ראשון
תיאור התעודה:
תואר ראשון B.Sc בפיסיקה


תחומי לימוד:

 

מסע בין חלקיקים

המחקר וההוראה במחלקה לפיסיקה הינם בחזית המדע הבסיסי, הן בהיבט התיאורטי והן הניסויי. מחקרים אלו תורמים לקידום הטכנולוגיה בכלל ולמהפכת הננוטכנולוגיה של המאה ה-21 בפרט. כמו כן הם תורמים להבנת הביולוגיה, למשל בחקר ה- DNA ובמדידת פעילות המוח.

לימודי התואר הראשון במחלקה לפיסיקה מכוונים הן להכשרת התלמיד למחקר בסיסי בפיסיקה והן לתעסוקה במחקר יישומי במסגרת תעשיות עתירות מדע. מגמות הלימוד במחלקה:  פיסיקה כללית   פיסיקה ומחשבים  פיסיקה ואלקטרואופטיקה

תוכניות מיוחדות: המחלקה מקיימת ארבעה מסלולים לתואר כפול בשילוב עם מחלקות מהפקולטה למדעי הטבע ומהפקולטה למדעי ההנדסה:פיסיקה עם הנדסת חומרים,   פיסיקה עם הנדסת חשמל ומחשבים,   פיסיקה עם הנדסת מכונות,    פיסיקה עם מדעי המחשב

כמה נקודות חשובות על פיסיקה ועל לימודי פיסיקה:
הפיסיקה עוסקת בניפוץ תאוריות קיימות ובבניית תאוריות חדשות במקומן. בשונה ממקצועות הנדסיים הדגש הוא לא על שינון אלא על חשיבה בקורתית. אין "מתכונים". הגישה הלימודית היא בהתאם. הקורסים הם אמנם קשים, השנה הראשונה קצת מרתיעה, אבל בשנה השניה כבר תתחילו להרגיש בבית.

הפיסיקה התיכונית של ניוטון היא פיסיקה של המאה ה-18. כאשר לומדים את הקורסים במכניקה "קוונטית" מגלים שהיתה התקדמות במדע. העולם הוא לא מה שחשבתם. חלקיקים כן יכולים להיות בשני מקומות בו זמנית...
הטכנולוגיה של העתיד מבוססת על הפיסיקה של ההווה. האלקטרוניקה הקלאסית של אינטל מבוססת על פיסיקה של מוליכים למחצה שהתגבשה באמצע המאה הקודמת. האלקטרוניקה הקוונטית של העתיד תהיה מבוססת על פיסיקה שאתם יכולים ללמוד היום, ושעדיין לא גובשה לכדי "הנדסה".

בניגוד למיתוס שגוי, בוגרי פיסיקה הם בין המבוקשים ביותר בתעעשיות עתירות הידע. הם מככבים לא רק בתחומים של אלקטרואופטיקה, אלא גם בפיתוח אלגוריתמים, פיסיקה רפואית, מחקרים בביולוגיה מולקולרית ועוד ועוד. בתור קוריוז, ולמען הסקרנות שלכם, אתם יכולים לבדוק לדוגמה את הרקע האקדמי של אנשי הסגל במחלקה למדעי המחשב (תופתעו לגלות שחלק מהם בוגרי פיסיקה). זה, כמובן, לא מקרי.

קיימת קביעה מקובלת שפיסיקה צריכה להחשב BA כללי לכל מי שרוצה להתעסק במדעי הטבע או בפיתוח טכנולוגיות עתידיות. בניגוד למהנדס שההשכלה שלו נחשבת למיושנת תוך מספר שנים, ההשכלה הפיסיקלית תשאיר אתכם רלוונטיים תמיד ותלווה אתכם לאורך קריירה רבת שנים. גם היום ירצו להעסיק את איינשטיין (אבל לא בהכרח את אדיסון).

הערות:
משך הלימודים תלוי במסלול הלימודים הנבחר והוא נע בין שלוש לארבע שנים*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור