המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון - מידע כללי

משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל
תנאי רישום:
הקבלה ללימודים בחוג ללימודי ארץ ישראל נעשית באמצעות ועדת הקבלה של המכללה האקדמית אשקלון ע"פ תנאים שנקבעו על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.

תיאור התעודה:
B.A בלימודי ארץ ישראל


משך הלימודים:
3 שנים

תחומי לימוד:

לאחר שנים רבות בהן צברה המכללה ניסיון רב בהפעלת תכניות לימודים בלימודי ארץ-ישראל בחסותה של אוניברסיטת בר-אילן, אישרה המועצה להשכלה גבוהה למכללה ללמד תכנית לימודים עצמאית בלימודי ארץ-ישראל.

מטרת התכנית: לימודי ארץ-ישראל כמקצוע יישומי ושימושי הינו צירוף אידיאלי לשם הכשרת סטודנטים לצורכי הדרכה, הסברה והוראת נושאיה התרבותיים, ההיסטוריים והגאוגרפיים של ארץ-ישראל בקרב הציבור הרחב בארץ, בקרב תלמידי בתי-הספר לדרגותיהם ובקרב כמיליון תיירי-פנים.

המסיימים בהצלחה ובציונים גבוהים את הלימודים יוכלו לפנות ללימודי התואר השני באוניברסיטאות במסלול לימודי ארץ-ישראל ומסלולים מקבילים, או להשתלב בתעסוקה ובארגונים העוסקים בהדרכה בתחומי ארץ ישראל (טיולים, מפעלי תיירות, רשויות מקומיות, מוסדות ממשלתיים, רשויות לעתיקות, למורשת ולגנים לאומיים).  

אוכלוסיית היעד: תכנית הלימודים נועדה למי שמבקש להכיר מקרוב באופן חווייתי את הארץ על מכמניה ותולדותיה כערך בפני עצמו, וגם לאלה המבקשים להיות מועמדים לעבודה בהדרכה, בהוראה, בתיירות, באתרים, בארגונים ובמוסדות שבהם ידע על הארץ הוא בין הכישורים העיקריים או מקנה עדיפות בקבלה לעבודה.

תכנית הלימודים מבוססת על גישת הגיאוגרפיה ההיסטורית, במסגרתה ירכשו הסטודנטים ידע עשיר על אטרקציות תיירותיות, דתות וציביליזציות, מיעוטים ועדות, אתרים לאומיים וארכיאולוגיים, מקומות קדושים, מפות טופוגרפיות, אקולוגיה וסביבה, ועוד.
 

הלימודים בחוג מתקיימים במתכונת דו-חוגית בשילוב חוג שני לבחירה: לימודי תיירות- חוג המכשיר לניהול התיירות הכולל ניהול ותכנון של אתרי תיירות, אירועים תיירותיים ואטרקציות תיירותיות

בתכנית מלמדים טובי המרצים בתחום לימודי ארץ- ישראל תחת שרביטו של פרופ' יצחק רייטר. שילוב מצוין של חוקרים ידועי-שם ומרצים מרתקים שזכו בהצטיינות בהוראה,, שהם גם מורי-דרך מנוסים בהדרכה ובסיורים.

 

בחוג ללימודי ארץ - ישראל הסטודנטים יהנו מיחס אישי של המרצים, של ראש החוג ושל מזכירת החוג, אנו מתגאים באווירה הייחודית השוררת בחוג, חברות ורעות הם תוצרי החוג.
בואו וחוו בעצמכם.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור