המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון - מידע כללי

משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר שני M.A. בקרימינולוגיה
תנאי רישום:
הקבלה ללימודים בחוג לקרימינולוגיה נעשית באמצעות ועדת הקבלה של המכללה האקדמית אשקלון ע"פ תנאים שנקבעו על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.

תחומי לימוד:

התכנית הייחודית והחדשנית ללימודים לקראת התואר השני בקרימינולוגיה ואכיפת החוק מאפשרת לעובדי מערכות אכיפת החוק והתקון להתאים לימודים מתקדמים לתחומי עיסוקיהם, ולקדם, כל אחד בארגון שבו הוא מועסק, "מדיניות מבוססת עובדות".

 מטרת התוכנית  :
 

מטרתה של תכנית הלימודים לקראת התואר השני היא להרחיב ולהעמיק את הידע העיוני והיישומי סביב ההיבטים הקונספטואליים, הארגוניים והתפקודיים של מערכת אכיפת החוק (criminal justice) על הבסיס שהוקנה להם במסגרת הלימודים לקראת התואר הראשון. התכנית תעסוק בעקרונות המדיניות של המערכות השונות העוסקות באכיפת חוק, במודלים התיאורטיים המלווים עקרונות אלו, במגמות וברפורמות של המדיניות בנושאים אלה, ובחקר מדעי של האסטרטגיות ושל המודלים הרלבנטיים המיושמים בעולם המערבי בכלל, ובמדינת ישראל בפרט.

התואר השני יכלול גם היבטים פורנסיים הכרוכים באכיפת החוק; כגון בעיות בזיכרון ועדות ראייה, וזיהוי פנים וחומרים פסיכואקטיביים; וכן דיון בבעיות אתיות הקשורות בעבודות בתחומים אלה. 

 
יתרונות לימודי קרימינולוגיה  במכללה האקדמית אשקלון

ייחודה של התכנית המוצעת הוא בהתמקדות בתהליך אכיפת החוק בישראל בהשוואה לתהליכים אלה בעולם המערבי.

בתכניות הלימודים הקיימות במוסדות האקדמיים השונים אין תחומים אלה מודגשים, ועל-כן תכוון התכנית המוצעת את תלמידיה לכיוונים חדשים שלא זומנו להם עד כה.

תכנית זאת מיועדת לאנשי שטח הבאים מתוך מערכת אכיפת החוק והתקון וכן לאזרחים המבקשים העשרה ופיתוח אקדמיים בתוך אכיפת החוק.

 

 


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור