המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון - מידע כללי

משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון בפסיכולוגיה
תנאי רישום:
ועדת הקבלה של המכללה האקדמית אשקלון ע"פ תנאים שנקבעו על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.

תיאור התעודה:
B.A בפסיכולוגיה של המכללה האקדמית אשקלון


משך הלימודים:
3 שנים

תחומי לימוד:

תואר ראשון בפסיכולוגיה במכללת אשקלון-

המכללה בעלת ניסיון של שנים בהפעלת תכניות לימודים בפסיכולוגיה בחסותה של אוניברסיטת בר-אילן. הפסיכולוגיה היא אחת מן הדיסציפלינות המרכזיות במדעי החברה המהווים עמוד התווך של הלימודים במכללה. התוכנית המוצעת מתווספת למערך השירותים האקדמיים שמציעה המכללה לקהילה ולסביבה בתחומים: עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, ניהול, סוציולוגיה וחינוך. הפסיכולוגיה כדיסציפלינה מדעית מהווה נדבך תומך ומשלים בין שאר המקצועות הנלמדים במוסד.

מטרות התכנית:

א.התכנית משלבת בין הקנייה של ידע פסיכולוגי כללי במסגרת קורסים תיאורטיים לבין התנסות אמפירית הלכה למעשה בתחומים שונים במסגרת קורסים מתודולוגיים. הלימודים המעשיים יתקיימו במעבדה שכוללת מחשבים וציוד מתקדם שיאפשרו הצגת תמונות ומדידה של זמני תגובה; מכשור למדידה פסיכופיזיולוגית כגון לחץ דם ודופק וכן ציוד לתצפית באמצעות מערכת מצלמות משוכללת. בנוסף, במעבדה ישנו  ציוד למדידת EEG (פעילות מוחית) ויצירת גירויים אקוסטיים וחזותיים לבדיקות פסיכופיזיות ותפיסתיות. מגוון זה של אמצעים בשילוב עם סגל המחלקה, המתמחה במחקר פסיכולוגי בעל גוונים שונים, מאפשר לסטודנטים להתנסות באופן רחב במחקר וקישור מיטבי בין תיאוריה למחקר בפועל.

ב.לתכנית המוצעת שני בסיסים המקנים לה ערך מוסף מבחינה אקדמית. האחד – התכנית נבנתה תוך מיקוד בפן המחקרי של לימודי הפסיכולוגיה מתוך הנחה כי לימודים גבוהים בכלל ולימודי פסיכולוגיה בפרט דורשים יסודות מתודולוגיים איתנים. השני – התכנית כוללת קורסי-העמקה במספר נושאים בפסיכולוגיה אשר לספקו לסטודנטים הזדמנות להכיר מספר נושאים מרכזיים בפסיכולוגיה ולרכוש ידע שיסייע  להם בעתיד. תכנית הלימודים בפסיכולוגיה תכלול ן את כל הקורסים המהווים את אבני הבניין בפסיכולוגיה וכן קורסי העשרה בפסיכולוגיה ארגונית, בפסיכופתולוגיה ובפסיכולוגיה מחקרית.

תחומי הלימוד:
מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה פיזיולוגית, אנתרופולוגיה של הדת, לוגיקה, חישה ותפיסה, מבוא לפסיכולוגיה חברתית, חברתית, תיאוריות באישיות, פסיכולוגיה אבנורמלית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, התנהגות ארגונית, יסודות בפסיכולוגיה תעשייתית, התמודדות עם מחלות ונכויות קשות וממושכות, פסיכופתולוגיה התפתחותית, זיכרון ועדות ראייה , ישנוניות והפרעות שינה ועוד.

 


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור