פורום לימודים בגרמניה

בהנהלת: דוד שרייבר  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים בגרמניה - לימודי גרמנית בארץ ובגרמניה, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה בכל תחומי הלימוד ובכל האוניברסיטאות.

דוד שרייבר

מנהל את חברת Educenter העוסקת בייעוץ ללימודים בגרמניה בניהול קורסי גרמנית ובסיוע לסטודנטים ישראלים בכל ההיבטים הקשורים למעבר לגרמניה.

מיכל | 01:54  18/06/11
שלום, אני סיימתי שנתיים ראשונות וטרינריה בבודפשט וברצוני לנסות להתקבל לשנים הקליניות בגרמניה. יש לי אזרחות גרמנית ואני גם דוברת אותה ברמת שפת אם. מספר שאלות לי: 1) הבגרות שלי היא ישראלית ממוצעת, האם יש קשר או כאשר כבר סיימתי physikum (קדם קליני) עם ציונים גבוהים הם כבר לא מסתכלים על זה? 2) מאחר ויש לי אזרחות אבל מצד שני בגרות ישראלית (גם לא גרתי בגרמניה בשנים האחרונות אך אבי כן גר שם) אני נחשבת כסטודנטית זרה? 3) ואם אני אחשב כסטודנטית זרה למרות האזרחות עדיין אצטרך לעבור מבחן שפה? יש לציין כי יש לי ממכון גתה בגרות בגרמנית בציון 98. 4) שאלה כללית אודות הלימודים: למרות שאני דוברת את השפה (גם בבית), כמובן הרמה היא אחרת לגמרי ללימודי רפואה, האם סטודנטים נתקלים במכשולים במבחנים? או שמתרגלים לשפה יחסית מספיק מהר בכדי לעבור את תקופות המבחנים הראשונה? אשמח להכוונה, מיכל
דוד שרייבר | 14:02  03/07/11
תשובות לפי הסדר 1. ציוני הפיזיקום שלך המדד הקובע להמשך לימודים. עוברים על גליון הקורסים שעשית ואם יש צורך מבקשים ממך השלמות. 2. את נחשבת לסטודנטית זרה על פי ההיבט האקדמי, את נחשבת לאזרחית לכל דבר לפי מדיניות הרשויות 3. נכון, תצטרכי לעשות מבחן DSH. 4. אפילו סטודנטים גרמניים מתקשים עם השפה האקדמית בסימסטרים הראשונים... אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לענות דוד
סגור