פורום ייעוץ פיננסי-לקריאה בלבד

בהנהלת: אופיר שלו  |  מסר למנהל/ת הפורום
מנהל הפורום: אופיר שלו, סמנכ"ל כלל מימון אשראי צרכני בע"מ. הפורום ייתן מענה והדרכה בתחום הפיננסי, לסטודנט העתידי ולסטודנט העכשווי: הלוואות ללימודים, מימון שכר דירה, מימון בעזרה למחייה במהלך הלימודים. הכדאיות של הלוואות למימון הלימודים, מהו ליסינג אקדמי?, ריביות, החזרים, הבדל בין הלוואה מהבנק לעומת גוף מימון חוץ בנקאי כל זאת ועוד בפורום לייעוץ פיננסי.

אופיר שלו

שי ממרכז הארץ | 07:35  03/04/10
לאחרונה קיבלתי ירושה בס"כ של כ 400,000 ש"ח. קניתי דירה לפני כשנתיים ולקחתי משכנתא של 800,000 ש"ח. שאלתי היא מה עדיף : א. להחזיר חצי מהמשכנתא וכך לצמצם את ההחזר החודשי ולהעלות את רמת החיים שלי. ב. לקחת משכנתא נוספת קטנה ולקנות דירה נוספת, להשכיר אותה ולצמצם את ההחזר החודשי על ידי העברת שכר הדירה להוצאות על המשכנתאות. ג. להשקיע את הכסף באפיק אחר מניות, אג"ח ולקוות כי הכסף יעלה את ערכו. ד. להכניס את הכסף לפק"מ עד לקבלת קרן השתלמות (כשלוש שנים) ואז לעשות משהו עם הכסף שיצא + הפק"מ? אופציות אחרות / נוספות יתקבלו בברכה. תודה מראש
אופיר שלו | 15:57  08/04/10
שי שלום, אכן דילמה מעניינת. א. באם לקחת משכנתא לפני כשנתיים אני מניח שעשית זאת בריבית נמוכה ואני לא בטוח שנכון כעת כדאי לסגור ההלוואה ( אם כי בהחלט ניתן לכסות את חלקה). ב.לקיחת משכנתא נוספת לרכישת דירה להשקעה , היא אפשרות ליצירת מינוף, אך עלייך לבדוק היטב שתצליח למצוא דירה לא יקרה מידי ושתניב תשואה יפה. כאמור, ככל שהדירה תהיה זולה יותר יש לך סיכוי להשיג תשואה גבוהה יותר. לדעתי תשואה מעל 6% היא הולמת. ג. הבחירה בשוק ההון לאורך השנים, מסתברת כבחירה הנכונה ביותר, וזאת אך ורק מתוך הנחה שההשקעה היא לטווח ארוך. ד. סגירת הכסף בפק"מ תגרום לך לאובדן ריאלי, אך כמובן שכאן אין כל סיכון ובמקביל גם לא סיכוי לתשואה הולמת. לתחושתי האפשרות של חלוקת הכסספים בין בין אופציה א' ל- ג' היא סבירה בהחלט. בהצלחה
סגור