פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

היי, לאחר ביקורי ביום הפתוח באוניברסיטה לגסטטרונומיה באיטליה (UNISG) רציתי לשתף אתכם בכמה פרטים חשובים ותשובות לשאלות רבות שהיו לי במהלך הדרך... הלימודים באוניברסיטה מתחילים בספטמבר, ימים שני-שישי, שעות 9:00-16:00. 3 חופשות בשנה (כריסמס שבועיים, עוד חגים שבוע, ובקיץ חודש) הם מעודדים סטודנטים מכל רחבי העולם לבוא ללמוד אצלהם לכן השנה הראשונה היא לימודים גם באנגלית וגם באיטלקית והשנה השניה והשלישית באיטלקית. 50% מהסטודנטים הם באמת מכל העולם בגילאי 22-31 , והסטודנטים האיטלקים ברובם בגילאים 19-21. במהלך השנה הראשונה נדרש ללמוד קורס באיטלקית וקורס באנגלית (נדרש להיות ברמת אנגלית של B2-C), ובנוסף מומלץ ללמוד איטלקית עוד לפני תחילת הלימודים בארץ כדי להשתלב בצורה חלקה יותר וגם הקלה בלימודים ובשיעורים (האנגלית של חלק מהפרופסורים לא באמת טובה לכן עדיף לדעת קצת איטלקית). תהליך ההרשמה הוא דיי פשוט לסטודנטים חיצוניים (לא נדרש לבצע מבחן קבלה לעומת האיטלקים שכן צריכים לעשות אותו) צריך רק לעבור ראיון בסקייפ מול אחד הנציגים שלהם ולכתוב חיבור או שתיים על נושא כלשהו הקשור לאוכל, בראיון מדברים על החיבור וגם יש עוד שאלון מוטיבציה (הבנתי שהוא דיי ארוך ומתיש) שבו רוצים לראות את הרצון של הסטודנט ללמוד שם. החיי חברה שם מאוד פעילים לפי מה שסיפרו לי, הרוב גרים בברה מרחק 10 דקות באוטובוס מהאוניברסיטה בדירות שכורות לרוב עם שותף (מחיר לדירה לחודש לאדם נע בין 150-250 יורו- לא כולל ארנונה וחשמל שהם בערך 50 יורו). אחרי הלימודים ובסופי שבוע נדרש להמשיך ללמוד למבחנים ולהכין שיעורי בית אבל גם הסטודנטים נפגשים הרבה, מכינים ארוחות בדירות, יוצאים לטייל ועוד... בנוסף האוניברסיטה מעודדת מפגשי חברה ויוזמת גם בעצמה אירועים חברתיים. ברה זוהי עיירה דיי קטנה ומשפחתית (כולם מכירים את כולם כמו בקיבוץ) ויש בה כמה ברים שכונתיים אך עיקר חיי הלילה נמצאים בטוריניו (עיירה נוספת שעה ברכבת מברה). מחיר הלימודים לשנה הוא 14,000 יורו לשנה הכוללים כמעט את הכל: ביטוח בריאות, ארוחת צהרים, ספרים וחומרי לימוד ובנוסף (שזה החלק השווה!!) 5 סיורים בשנה- בשנה הראשונה באיטליה ובשנתיים האחרונות ברחבי אירופה וברחבי העולם. הסיורים הם כמה ימים עד שבוע במקומות כמו: יקבי יין, מפעלי ייצור, שדות חקלאיים ועוד מקומות מיוחדים מהם ניתן ללמוד. כל הסיור הוא על חשבון האוניברסיטה כולל הלינה והארוחות (חוץ מהבילויים בזמן חופשי בערבים). נראה לי שזהו... מקווה שעזרתי (:
תודה, על האינפורמציה! איתן
מה לגבי עבודה? איך אפשר לשרוד כלכלית שם ? תואר לעשירים בלבד?
סגור