פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

שלום לכולם, אני אומנם לפני צבא אבל מאד חשוב לי לדעת את הדברים האלו לפני הגיוס (בן אדם מאד מחושב:). למדתי ביולוגיה בתיכון ואני מעוניינת ללמוד וטרינריה באיטליה, מבחינת יוקר התואר + המגורים הבנתי שזה יוצא יותר זול מבארץ (?) אבל חוץ מזה, אני פשוט רוצה שם, אוהבת את איטליה מאד, וקראתי שיש אוניברסיטאות מעולות שם ללימודי וטרינריה. הלימודים עצמם 5 שנים ? (יש אפשרות להפסיק ולהמשיך בארץ? ) ומה עם שנת ההתמחות, ניתן להשלים בארץ? לגבי השפה. הבנתי שיש רק לימודי רפואה באנגלית ושלימודי הוטרינריה הם באיטלקית, אני לומדת איטלקית כבר שנה בערך ואמשיך כמובן אל תוך הלימודים. עד כמה מהווה השפה מכשול ? ושאלה אחרונה, לגבי מכינה בארץ ללימודי וטרינריה וכל תהליך ההרשמה. מתי רצוי לעשות מכינה ומתי להתחיל את תהליך ההרשמה? לא היתי רוצה לפספס אותו אחרי שאני אשתחרר ולחכות עוד שנה. תודה רבה ממש! תשובות מכולם יתקבלו בברכה ! אשמח אם יש פה מישהי/מישהו שלומדים כעת באיטליה וישתפו אותי בחוויה ובתהליך. עדי
שכחתי להוסיף שאני מוציאה דרכון אירופאי, במה הוא יכול לעזור לי ? :)
שלום עדי, נראה לי שאת מעודכנת ומאורגנת מבחינת המידע הטכני האובייקטיבי. אני מקווה מישהו בעל ניסיון אישי בלימודי וטרינריה באיטליה יוכל לענות לך על השאלות החווייתיות. בהצלחה, איתן
היי איתן תודה רבה על התגובה שלך, את האמת אני לא הכי מאורגנת מבחינת מידע. למשל לגבי מכינה ללימודים, מתי מתחילה, עלויות.. ועוד שאלה, הבנתי שהשכר עומד על 400-1200 יורו לשנה אבל שהשכר באוניבריסטאות פרטיות הוא הרבה יותר גבוה. איך אני יודעת אם אוניסיטת פאדובה, פיזה , טורינו, פרמה ובולוניה הן בטוח ציבוריות ?(אלו האוניברסיטאות הממומלצות באתרים למינהן) שהמחיר אכן עומד על 400-1200 יורו לשנה? תודה רבה מראש, עדי
כל האוניברסיטאות שציינת הן ציבוריות. אנא שימי לב שעלות הלימודים משתנה מסטודנט לסטודנט לפי מצב כלכלי שצריך להיות מוכח בגיבוי מסמכים (תהליך בירוקרטי הכרוך בתרגום טפסים רשמיים מהרשויות בישראל). מתקיימות מכינות שונות ללימודים גבוהים באיטליה, תוכלי לכתוב לי בפרטי ואעביר לך פרטים. איתן
שלום עדי...אני עוד חודש מסיים צבא ועומד בערך על אותו הרעיון כמוך. לימודי וטרניריה באיטליה. מקווה להתחיל עוד שנה וחצי עד שנתיים תהליך מעבר. אשמח אם תיצרי איתי קשר כדי לשמוע את המידע שאת השגת עד כה. תודה:)
סגור