פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

אלה | 14:29  22/07/12
שלום, הגעתי למכון לתרבות בת"א ונפגשתי עם יועצת הלימודים בנוגע ללימודי עיצוב פנים באיטליה. היא לא ידעה להגיד לי היכן מלמדים את הנושא בטענה שזה כבר לא מקצוע מבוקש. היא אמרה לי קודם לעשות את הקורס באיטלקית שמחירו 9000 ואח"כ לבוא בינואר ולבדוק אם נפתחו לימודים כאלה באיזה מוסד, ולהירשם לאוקטובר. כלומר ממש ברגע האחרון. במידה ולא נפתחים הלימודים, יצא שהוצאתי 9000 ש"ח על קורס איטלקית ואולי בכלל לא אלמד שם. היא אמרה לי שככה זה עובד ושלחה אותי לדרכי. האם זה הגיוני?! אשמח לתשובתך
שלום אלה. לימודי עיצוב פנים באיטליה נלמדים באוניברסיטאות ובמוסדות פרטיים. לגבי המוסדות הפרטיים - הבירור נערך מול כל מוסד באופן עצמאי. לגבי האוניברסיטאות - בכל שנה בחודש מאי מתפרסמות הקצאות למסלולי הלימוד השונים. מכאן צריך לבחור את מסלול ההכנה הרצוי לפי הדרישות במוסד אליו את מעוניינת להתקבל. אני לא מתמצא בשיטות "ההכוונה" של המכון לתרבות איטליה, אך קחי בחשבון שיש להם תפקיד כפול בנושא: 1. מצד אחד הם הגוף היחיד הרשמי המוסמך לרשום אותך לבחינות הקבלה השונות באוניבריסטאות. 2. מצד שני הם מפעילים בית ספר לאיטלקית ומכינות שונות. צריך לדעת להפריד בין שני האלמנטים אחרת נוצר בלבול. כמובן שיש עוד מידע רב בנושא, אך על מנת לא להאריך יותר מדי כאן, תוכלי לפנות אליי במייל הפרטי eitanlerer@gmail.com בהצלחה איתן
יוני יוני | 23:39  22/03/13
התשובה שקיבלת ממצה את השהות העתידית שלך באיטליה בצורה מצוינת. אתה תקבל תשובות גרועות לכל שאלה. אף אחד לא יודע כלום וייצא שתזרוק המון כסף על כלום. הקיצר לך תלמד עיצוב פנים ביפן, או בהולנד, או בארה"ב או אפילו בלונדון. כי כל מה שמצפה לך פה זה ויה דולורוזה ולימבו בלתי נגמר של מידע חלקי, עצות אכיתופל של איטלקים ותעודת גמר שבעולם לא יעריכו יתר על המידה.
תודה יוני, האמת שלמרות שברור לי שהתאכזבת מאיטליה, הבנתי שזה כנראה באמת ככה. בכל מקרה אני כבר לא להוטה ללמוד שם עיצוב פנים, והחלטתי ללכת במסלול של שימור (אבל כתואר שני). נקווה שהמסלול הזה יותר נורמלי באיטליה, ואם לא, יש גם בקנדה :)
יוניX2 היקר. במסגרת הפורום הזה לא משכנעים אנשים לבוא ללמוד באיטליה. לפי בירורים אחרונים (מדעיים!!!) שערכתי, בעולם ישנן עוד כמה מדינות. הפורום עונה לשאלות בצורה אובייקטיבית ואתה יותר ממוזמן למצוא ציטוטים שמוכיחים אחרת. איטליה היא מדינה שעברה בשנים האחרונות טלטלה לא פשוטה. ישנם מספיק אנשים חכמים (יותר ממני זה בטוח) שמדברים על רגע של שינוי, צמיחה ממשבר וכו'. אנחנו לא נביאים. אני כן ממליץ שאם אתה להוט כל כך להעביר את המסר שלך, תעבור לשפה קצת יותר נפוצה מהעברית, ותיידע את כל 20 מיליון האנשים (סטודנטים ותיירים) שבוחרים באיטליה כיעד לחוויות שהם (לא אני!) מגדירים כבלתי נשכחות. (בכל שנה). שיהיה בהצלחה לכולם. איתן
סגור