פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

טל רוד | 08:52  06/08/11
מתעניין ברפואת שיניים באיטליה , אין לי רקע בכימיה פיזיקיה וביולגיה כלל. זאת אומרת לא עשיתי יחידות בזה , כרגע ,אני לוקח שנה להרוויח כסף ובמהלך השנה על מנת לא לבזבז אותה , אני אקח קורס באיטלקית ואז בסוף השנה אתחיל את התהליך. מה דעתכם? או שמא עדיף לי אם כבר ללמוד את המקצועות הללו ואז לעשות את הקורס של המכון התרבות לאיטליה ואז מכינה , פשוט למה ללמוד שנה איטלקית לפני כל ההכנות? כי אני רוצה להגיע כמה שיותר עם ביטחון למכינה בלי לשבור את השיניים. ועוד משו ,מה הרמה של המקצועות מבחינת יחידות באלפא טסט? תודה רבה !! טל.
שלום טל. כסף הוא בהחלט מרכיב חשוב ואני בד"כ ממליץ להגיע לאיטליה עם סכום שמספיק לפחות לשנתיים הראשונות כיוון ששילוב עבודה ולימודים בהחלט פוגע בלימודים (מי שעובד במהלך הלימודים מבין שהעבודה אומנם מסייעת מבחינה כלכלית אך היא מאריכה בסופו של דבר את השהות באיטליה ובחישוב הסופי, אם אינני טועה, הדבר אינו משתלם כל כך). בנוגע לליימוד האיטלקית - ובכן, ישנן אסכולות שונות. במכינות אותן אני מנהל לא נדרש שום ידע מוקדם באיטלקית ולעיתים עדיף אפילו בלי. ישנם סטודנטים המעדיפים ללמוד את האיטלקית לפני ההגעה לאיטליה. מדובר בהחלטה אישית של כל סטודנט. אלפא-טסט הוא שמה של חברה פרטית (כמו יואל גבע לדוגמא) המוציאה ספרים המסייעים בהכנה למבחן הקבלה למסלולי התואר השונים באיטליה. באופן אישי איני מעריץ גדול של הספרים אבל בשל "תנועת העדר" גם במכינות שלי מתשמשים בספרים אלו (אבל עם חומר דידקטי נוסף). מבחני הקבלה דורשים בדרך כלל ידע של ארבע יח'. אבל קח בבקשה בחשבון שזוהי חלוקה אחרת של החומר ומנטליות אחרת בגישה למדעים. אתה כמובן מוזמן לפנות אלי למייל לכל שאלה נוספת איתן
סגור