פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

סיון | 13:43  19/07/10
שלום, אני רוצה ללמוד עיצוב אופנה. אשמח אם תיתן לי פרטים לגבי כמה נושאים שאני מתלבטת.. מה נחשב יותר, בתי ספר פרטיים (כמו מראנגוני או IED) או אוניברסיטאות? ועל אילו מוסדות שמעת המלצות או שאתה ממליץ?(אוניברסיטאות או פרטי ששמעת) ידוע לך על מלגות שניתן לקבל? שמעת על IED באיטליה ועל מראנגוני? איפה כדאי ללמוד איטלקית בארץ? יש לך המלצות למי שרוצה ללמוד עיצוב אופנה באיטליה?
איתן לרר | 21:14  22/07/10
הרבה שאלות. בוא נלך לפי הסדר. קודם כל לימודי אופנה במסגרת אקדמית נלמדים במספר אוניברסיטאות באיטליה בדרך כלל במסגרת פקולטות לעיצוב וארכיטקטורה. בניגוד לרוב המקצועות (כאלו שפחות עוסקים באמנות) לימודי תואר אינם משפיעים באופן ישיר על השתלבות בשוק העבודה. (בדרך כלל אני תמיד ממליץ על לימודי תואר). ההגדרה "נחשב" היא קצת בעייתית. צריך לבדוק האם בית הספר מקושר מספיק. מה הוא מציע לבוגריו. האם במהלך מסלול הלימודים תבואי במגע/תקשורת עם גופים חשובים. מי הם המורים המלמדים בבית הספר. וכמובן, תכניות הלימודים. כרגע אני לא מכיר בית ספר המעניק מלגות באופן סדיר. (אני מתכוון לתכנית מלגות מסודרת, לאו דווקא למלגה אחת או שתיים המוצעות כחלק ממסע שייווק). אני לא ממליץ אף פעם על לימודי איטלקית בארץ אני מבין את הצורך לגשת מיד להתעסקות בנושא, אבל מניסיון רב שנים אני ממליץ אך ורק על לימודי איטלקית באיטליה. משתלם יותר ובטווח הארוך זול יותר ומבטיח רמת איטלקית גבוהה יותר. בנוגע למוסדות שהזכרת, אני מרשה לעצמי להיות פחות אובייקטיבי ולהמליץ לך לבדוק גם על בית הספר פולימודה בפירנצה. אני יודע שזה נשמע אקט שיווקי סמוי (או לא) אבל לאחר ביקור קצר באתר בית הספר אני מניח שתוכלי להשוות באופן מסודר בין המוסדות. (אה, כן, גם אל תחסכי זמן של מחקר ובירור, השוואת תכניות לימודים, מחירים וכו'). במקרה של פולימודה אני עומד מאחורי הדברים באופן מלא. אני מזמין אותך לחזור אלי עם שאלות נוספות במייל.
סגור