פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

רווית | 08:52  06/07/10
איתן שלום אני רוצה ללמוד באיטליה רפואה שש שנים ואת ההתמחות לעשות בשנה השביעית באנגליה כי יש לי אזרחות אנגלית והמחשבה שלי להשאר ולעבוד שם. האם זה אפשרי או שכדאי בכלל לחשוב ללמוד רפואה באנגליה? תודה
איתן לרר | 11:02  11/07/10
רווית. בבקשה אל תהרגי אותי אבל אני הולך קצת לסבך לך את החיים. את רוצה ללמוד שש שנים באיטליה ואחר כך לנסוע להתמחות באנגליה. זה קצת רחוק לא? כלומר, ואני מיד מסביר. בגדול, שנת הלימודים הראשונה ברפואה בכל העולם, פחות או יותר, היא זהה. כך גם השנה השנייה והשלישית. (מקסימום ישנן אוניברסיטאות עם מזגן וכסאות נוחים יותר ובחלק מלמדים אנטומיה בשנה שנייה ולא בשלישית וכו'). מה שאני מנסה להגיד זה, שהתמחות ברפואה זה נושא כל כך מורכב, ואת תדעי עליו כל כך הרבה במהלך השנים הראשונות ולאחר מכן של הלימודים שלך, כך שאני לא מציע לך להכתיב מראש את כל העסק רק בגלל ההתמחות בעוד שש שנים. את מקום הלימודים שלך את צריכה לבחור בעיקר בגלל ששם תצטרכי להעביר את שש השנים הקרובות בחייך!!! נכון גם התוצאה היא חשובה וההמשך והעתיד, אבל שש שנים זה לא מעט. נכון? יש לי עוד הרבה מה לומר בנושא, ואשמח לדבר על כך, אבל בינתיים התשובה לה חיכית: אכן ניתן להתמחות באנגליה לאחר לימודים באיטליה. בשנים הקרובות המגמה הזו תתחזק בעקבות פעילות של האיחוד האירופי ליצירת הומגניות אקדמית באירופה. מקווה את לא כועסת על ברבורי המוח שלי איתן נ.ב. בהצלחה
סגור