פורום לימודים בהונגריה

בהנהלת: University  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע על לימודי הרפואה בהונגריה בשפה האנגלית. מה תנאי הקבלה,קורסי הכנה, עלויות, חיי חברה ועוד ככל העולה על דעתכם.

University

יוניברסיטי פועלת בישראל משנת 1993 ועוסקת בהכוונת סטודנטים ישראלים ללימודים אקדמיים בהונגריה

יצחק חוטובלי | 19:03  25/10/15
היי אני כנראה יתחיל ללמוד רפואה בקרוב ויש לי מספר שאלות האם יש הגבלת גיל להתחיל ללמוד ? אני בן 38 ואני מעוניין להתחיל ללמוד , האם זה אפשרי ? עוד שאלה קצת אישית , אני הומו מוצהר , האם ישנם אי אלו הצקות או בעיות לקהילה ההומואית ? האם ישנה קהילה מסודרת בהונגריה או בסגד ? חיפשתי באינטרנט קבוצות או פורומים של הקהילה הגאה ולא מצאתי , אשמח לקישור בנושא אשמח לתשובה מהירה
מנהל פורום לימודים בהונגריה | 10:48  26/10/15
היי יצחק ! ראשית מזל טוב על ההחלטה, לגבי השאלות ששאלת, אשתדל לענות לך באובייקטיביות המירבית. - גיל 38 הוא גיל מעט בעייתי להתחיל את לינודי הרפואה מכמה סיבות : סביבת לימודים שהיא ממש צעירה באירופה , סטודנטים מתחילים ללמוד בגיל 19 . מהלך קרירה ולימודים ארוך מאוד, 6 שנים לימודים, שנת סטאג׳, התמחות (בין 4-8 שנים תלוי במה תבחר), לא אגיד שראיתי מקרים מעולם ואפילו בפקולטה שלי החלו ללמוד סטודנטים בגיל 40 בשנה ראשונה, אך אילו מקרים בודדים. שורה תחתונה - זהו לא גיל מומלץ ונכון להתחיל לימודי רפואה , אך ישנם מקרים חריגים. - לגבי הצקות ומקרים לאנשים מהקהילה הגאה בהונגריה: אני לא מכיר שישנה התנגדות או פעילות או הצקות תמידיות לסטודנטים בגלל נטייתם המינית. ההונגרים (לפי מה שאני מכיר) סבלנים כלפי הקהילה הגאה. אבל שוב, כמו במדינה שלנו, יש אנשים מועטים שיכולים להציק או לא לקבלם, אך זהו לגמריי לא הדפוס ההונגרי. - בסגד אין קהילה גאה גדולה ומסודרת, יש קהילה מסודרת בבודפשט ואתה יכול לחפשם בגוגל ולהצטרף לקהילה . בהצלחה ! -
שלום יצחק, אני אצטרף לדבריו של ישראל. חשוב לציין יש לנו סטודנט גרמני בן 40 שהתחיל את השנתיים הראשונות שלו באוניברסיטת פצ' כי הם לא מסננים על סמך גילך. עצה - עדיף להתחיל שם או בסגד או דברצן ולאחר שנתיים או שלוש עם ממוצע מעל 3.5 (הציונים פה מ1-5) תוכל לעבור לבודפשט העיר הגדולה. יהיה לך קצת "משעמם" חברתית שם אך זו האסטרטגיה הכי סבירה בהתחשב בגילך. עם זאת, גם השנתיים הראשונות בסמלוויס הפכו להיות קשות ביותר מכיוון והאוניברסיטה מנסה להעלות את הממוצע שלה כנראה ותהליך הסינון נהפך למסנן יותר. שיהיה המון בהצלחה
כלל לא חבר, לאף אחד לא אכפת מה הנטיות המניות שלך ובן כמה אתה. כולנו פה בדברצן מגובשים ואוהבים. בהצלחה
סגור