פורום לימודים בהונגריה

בהנהלת: University  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע על לימודי הרפואה בהונגריה בשפה האנגלית. מה תנאי הקבלה,קורסי הכנה, עלויות, חיי חברה ועוד ככל העולה על דעתכם.

University

יוניברסיטי פועלת בישראל משנת 1993 ועוסקת בהכוונת סטודנטים ישראלים ללימודים אקדמיים בהונגריה

היי לכולם, אני מעוניינת ללמוד רפואה בשנה הבאה (אוק' 2012) ומתלבטת בין סגד לדברצן. יש לי מספר שאלות ואשמח אם מישהו שהיה במצב דומה יוכל לעזור לי מעט. אז ככה, סיימתי השנה תואר ראשון במדעי בעלי החיים, ממוצע 85.5, והייתי רוצה לדעת מהם תנאי הקבלה על סמך התואר הראשון שלי? הבנתי שאני צריכה לעשות קורס מקדים באנטומיה והיסטולוגיה....לעשות מבחן כל החומר ואם עברתי- אז אני בפנים. זה אחלה מבחינתי, אבל מה לגבי פטורים מקורסים בשנה ב'? חשוב לי מאוד לא לחזור שוב על קורסים שכבר עשיתי..כואב הלב לא? .. קורסים כמו ביוכימיה למשל- עשיתי 5 נ"ז + 2 נ"ז מעבדה (7 סה"כ), פיזיולוגיה בהיקף של 7.5 נ"ז, אימונולוגיה- 3 נ"ז, ביולוגיה מולקולרית- 3 נ"ז, אממ מה עוד......גנטיקה- 5 נ"ז, כימיה- 7 נ"ז, אנדוקרינולוגיה- 5 נ"ז, אמבריולוגיה- 2 נ"ז, מיקרוביולוגיה- 4 נ"ז, וכמובן פיזיקה א+ב (סה"כ 9 נ"ז) וכימיה אורגנית (סה"כ 7 נ"ז) וביולוגיה של התא- צמחי+אנימלי - 5 נ"ז... נראה לי קצת מעצבן לעשות את הקורסים האלו שנית..מישהו יודע אם אוכל לקבל פטור על קורסים כנ"ל/דומים?? אגב, אם מישהו יכול לרשום אם רשימת הקורסים של שנה ב' אשמח מאוד. תודה לכל המשיבים
אלה וולפמן | 20:01  12/09/11
שלום, בנוגע לדברצן, אני לא יכולה ממש לעזור לך. אבל בנוגע לסגד: קודם כל, יש פה שמועה שהם די מחבבים אנשים שלמדו בהדסה. אז אולי זה יפעל לטובתך. בנוגע לקורס באנטומיה - מי שלומד עובר. הוא מאוד מאוד אפשרי. בנוגע לפטורים, יש סיכוי (לא גבוה) לקבל פטורים מהקורסים ה"כבדים" בשנה שניה, שהם: פיזיולוגיה, אנטומיה וביוכימיה, אבל זה כמעט ודאי שזה ידרוש שתעשי מבחן בכל אחד מהמקצועות. וזה לא פשוט, כי, בתור אחת שגם למדה בהדסה (במקרה את אותו התואר), המבחנים פה הם שונים לחלוטין והדרישות פה הן גם כן שונות. לכן, הייתי ממליצה שתפני לרוני פריד - 09-8858226 בהקדם האפשרי. תראי לי את כל האישורים שלך ותחטרי לכיוון קבלת פטורים, ואז תתחילי ללמוד כמו מטורפת בשביל לעבור את המבחנים הללו (כי זה באמת לא פשוט..). חוץ משלושת הקורסים שפירטתי יש עוד מספר קורסי בחירה, שבחלקם אני מאמינה שתקבלי פטור. בהצלחה, אלה
סגור