פורום לימודים בהונגריה

בהנהלת: University  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע על לימודי הרפואה בהונגריה בשפה האנגלית. מה תנאי הקבלה,קורסי הכנה, עלויות, חיי חברה ועוד ככל העולה על דעתכם.

University

יוניברסיטי פועלת בישראל משנת 1993 ועוסקת בהכוונת סטודנטים ישראלים ללימודים אקדמיים בהונגריה

חד הורי | 09:35  02/03/10
שלום אני בן לאמא חד הורית , ואני מתכוון להתחיל ללמוד רפואה בהונגריה( רק כי שם מלמדים את זה באנגלית) ,ממה שקראתי באתר האוניברסיטה הלימודים שם עולים משהו כמו 10,800$ לשנה, יש לי 40,000 שקל בבנק אז זה בקושי יספיק לשנה הראשונה.אני מוכן לעבוד בחופשות קשה אבל אני לא חושב שזה יספיק, אין לי מידע לגבי לימודים שם ואני שוקל גם לימודים בגרמניה (שזה לא עולה כל כך אבל זה בגרמנית) ,אז אשמח לקבל מידע על הלימודים בהונגריה מאנשים שלומדים שם כבר. ואגב האם מישהו יצא ללמוד שם עם סכום כסף דומה לשלי?איך הסתדרתם? נא לפרט. אשמח לקבל מידע על קבלה(מה צריך? בגרות\איזה מסמכים\מה לתרגם) ,אם כדאי ללמוד שם? וגם כל טיפ או המלצה .
אלה וולפמן | 17:16  02/03/10
ראשית, תרשה לי להמליץ לך לחפש בעוד מקומות. הונגריה היא לא המדינה היחידה שמלמדת באנגלית. יש גם אוניברסיטאות בפראג, ברומניה, בליטא ובאוקראינה שהבנתי שפחות יקרות. פשוט מבחינת האוינברסיטאות שמלמדות באנגלית, הונגריה היא בהחלט בראש הרשימה מבחינת איכות הלימודים. אני מצטערת אבל אני לא יכולה לתת לך פרטים על שאר האוניברסיטאות מכוון שאני לא מכירה אותן. אבל אפשרי בחיפוש זריז באינטרנט לקבל הרבה מידע. מבחינת סכום הכסף - אתה תצטרך גב כלכלי כלשהו. גם אם תבחר ללמוד במקום זול יותר, 40,000 לא נשמע סכום שיספיק למעבר לשנה הראשונה (וגם זה בקושי). ניתן לעבוד בחופשים, אבל ברובם צריך גם לתת משמרות בבתי חולים. בנוגע לקבלה - צריך בגרות מלאה (מתורגמת לאנגלית) ולעבור מבחני קבלה שנערכים מדי שנה במאי או ביולי. אם רפואה היא בדמך אני ברור שממליצה על ללמוד כאן. לקח לי הרבה זמן להגיע להחלטה על לימודים בחו"ל, ולא קל לי, אבל אני לא מתחרטת לרגע. בכל מקרה, בשביל לקבל יותר פרטים מדיוקים לגבי כל מה שצריך לתרגם ועלויות מדויקות יותר אני ממליצה לפנות לנציג של בודפש, סגד ופץ' בארץ: רוני פריד 09-8858226
דניאל | 10:15  06/03/10
אחי הולכת להיות לך בעיה כלכלית רצינית עם כל העניין אם תבחר ללמוד בהונגריה. המחיר עליו אתה מדבר (כ-10,000 דולר לשנה) הוא המחיר שסטודנטים שלומדים עכשיו בשנה שלישית בבודפשט משלמים. שנה שניה משלמים 12,000, ראשונה 14,000 והחל משנה הבאה הלימודים יהיו 16,000. בכל מה שקשור ללעבוד במקביל יש לי מעט נסיון עם זה ולדעתי מאוד קשה לעשות את זה בצורה עקבית או בטח לעשות משכורת שמתקרבת ל-16,000 דולר בשנה.... ועוד בזמן שאתה עמוס בלימודים... בכל אופן אני מציע לך לדבר עם רוני פריד בקשר לעניין ו/או לחפש מקום קצת יותר זול ללמוד בו. כמו שנאמר יש לך לא רק את הונגריה בה לומדים באנגלית, יש עוד מדינות... המון בהצלחה...
סגור