פורום לימודים בבריטניה

בהנהלת: לין פלדמן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים אקדמיים בבריטניה ועל מבחן ה IELTS. את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

לין פלדמן

את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

שלום לין, שמי טל, ואני מעוניין מאוד להתקבל ללימודי רפואה באנגליה לאחר שששקלתי מספר מקומות באירופה, ואשמח אם תוכלי לעשות לי סדר בדרישות הקבלה והפרוצדורות. 1. מבחן השליטה בשפה האנגלית IELTS, מה הציון סף הדרוש בפקולטות לרפואה באוניברסיטאות? 2.לפי המידע הצלחתי ללקט הבנתי שעל מנת להתקבל ללימודי רפואה נדרש בחלק מהאוניברסיטאות מבחן נוסף UKCAT, האם יש אכן אוניברסיטאות שלא דורשות מבחן זה ( או מקביל לו ) מהו הידע הדרוש למבחן זה, האם יש מכינה או קורס בארץ לקראת המבחן הזה, מהו ציון רף הקבלה הדרוש בדר"כ באוניברסיטאות, מתי ואיפה אני יכול לקחת את הבחינה הזאת בארץ ? 3.האם אחוזי הקבלה של זרים וישראלים בפרט הם ראלים, כלומר האם באופן כללי הקבלה אמורה להיות קשה ללימודי רפואה במדינה זו? 4. מה הן האוניברסיטאות המוכרות/פופולאריות אליהן הולכים ללמוד ישראלים רפואה, ומהו שכר הלימוד השנתי שלהן? 5. מה הם התהליכים הנוספים הדרושים לקבלה: ראיון, מבחנים נוספים וכו' ? אשמח לשמוע מניסיונך לגבי שאלות אלו, וכל מידע נוסף שתראי לנכון לתרום! תודה רבה מראש, טל. נ.ב. הודה לך מאוד אם תוכלי לשלוח לי את תשובתך גם למייל dntal15@walla.com
שלום, שמי גל וגם אני מעוניינת במידע אודות לימודי רפואה באנגליה. אשמח מאוד אם תכתבי אותי גם למייל. מהם הציונים הדרושים להתקבל לרפואה? ואם יש רקע אקדמי? וכמובן כל השאלות הנ"ל. תודה רבה, גל
טל וגל שלום 1. בדרך כלל הציונים הנדרשם במבחן הIELTS ללימודי רפואה נעים בין 6.5-7 כאשר הנטיה לכיוון ה7 היא די ברורה 2. בחלק מהאנויברסיטאות נדרשים מבחני קבלה ,הUKCAT או ה BMAT אילו בחינות הבאות לשקף את הידע הגולמי שלכם לפני הלימודים , כך שאין ממש הכנה למבחנים , עם זאת תוכלו לראות מבחני דוגמא באתרים של הבחינות , את שני הבמבחנים תוכלו לעשות בארץ את הBMAT דרכנו ואת UKCAT דרך האירגון הרישמי שלהם. לא כל האוניברסיטאות דורשות את המבחנים הללו , כך שיש לוודא מראש מה הדרישה של האוניברסיטאות שאתם מתענינים בהם , קחו בחשבון שכל שנה ניתן להגיש מועמדות לעד 5 אוניברסיטאות 3 האחוזים הם ריאלים ביותר , יש לקחת בחשבון כמובן , שיש צורך בצינים טובים ובכתיבת הצהרה אישית מרשימה 4 אין דירוג רישמי בבריטניה לאוניברסיטאות , ואנו לא נוכל להמליץ על מוסדות לימוד , ישראלים מתפזרים הייטב בין כל המוסדות האקדמאים באי הבריטי. שכר הלימוד משתנה מאוניברסיטה לאוניברסיטה , אך ניתן לומר באופן כללי שהשכר נע בין 7000 ל 20000 סטרלינג לשנה על כל שאלה נוספת אשמח לענות ** גל לא השארת כתובת מייל כך שלא אוכל להפנות אליך את תשובתי במייל , *** טל אשלח העתק מהתשובה כאן מחר בבוקר למייל שלך בהצלחה
היי לין שמי שרה ואני מעוניינת ללמוד רפואה בבריטניה העיניין הוא שקיבלתי המון המון פידבקים שלילים בנוגע לאחוזי הקבלה של סטודנטים זרים ולכן לא ממש בררתי את זה לעומק בפוסט שהגבת באתר ראיתי שכתבת כי אחוזי הקבלה אקטואליים ורלוונטיים ולכן אני מעוניינת לברר מה הם דרישות הקבלה לזרים לרפואה, איזה אוניברסיטאות ידיעות כמקלות או הפתוחות יותר בפני זרים. דבר נוסף, אני לא ממש מכירה הרבה מכינות ללימודי רפואה בבריטניה לרוב ישנן מכינות ללימודים ברומניה בגרמניה באיטליה וכו' כך שאין לי מושג לאיזה מכינה לפנות על מנת להכין את עצמי למקרה ואני אחליט שאני הולכת על זה. תודה, שרה נ.ב הפוסטים של השאלות ממש מועיל ומכון, אם השאלות שלי נוגעות לסטודנטים נוספים אין לי בעיה שתשתפו.
שכחתי לשאול ,יש צורך בתואר ראשון על מנת להתקבל לרפואה בבריטניה???? פשוט שמעתי שיש דרישה לתואר ראשון מה שאין לי שוב תודה והמשך יום טוב
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 13:41  16/07/17
היי שרה , דרישות הקבלה משתנות במעט ממוסד למוסד יש צורך בבגרות מלאה עם ציונים מעל 85 (בלא בונוסים), יש צורך גם בלפחות 2 מקצועות מבין השלושה הבאים - ביולוגיה , פיזיקה, כימיה , ברמה של 5 יחידות עם ציון של מעל 85 יש צורך במבחן באנגלית מבחן ה IELTS בציון 7 אקדמאי רוב האוניברסיטאות דורשות מבחני כניסה - ה BMAT או ה UKCAT ככל הידוע לי אין מכינות בארץ ללימודים בבריטניה. ולגבי שאלתך השני , תואר ראשון נחוץ רק אם את רוצה את המסלול ה4 שנתי. באוגוסט מתקיים מפגש ללימודי רפואה בחול עבור סטודנטים ישראלים , המפגש מותנה בהרשמה מוקדמת ותשלום , אם תרצי אשמח לשלוח לך פרטי הרשמה ברגע שהם יפורסמו - רק השאירי לי כתובת מייל - אם לא נוח לך באתר אז שלחי אלי מייל באופן ישיר - educationlynne@gmail.com בהצלחה לין
סגור