פורום לימודים בבריטניה

בהנהלת: לין פלדמן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים אקדמיים בבריטניה ועל מבחן ה IELTS. את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

לין פלדמן

את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

Michal | 15:43  06/10/13
שלום לין, הבירור שלי מורכב ממספר שאלות: אני בעלת תואר ראשון בהצטיינות ותואר שני עם תזה מהאוני' העברית בציונים גבוהים. אני ובעלי (יש לו אזרחות אירופית ודרכון, לי אין) מעוניינים לעבור לבריטניה ואני מבקשת להתחיל ללמוד. אני רוצה לברר האם יש מסלול לימודים במשפטים בו אוכל בפחות משלוש שנים לסיים את התואר על רקע התארים הקודמים שלי, האם יש הקלות בקורסים מסויימים (יש לי תארים בוגר בסוציולוגיה וקרימינולוגיה בהצטיינות יתרה כאמור ושני בקרימינולוגיה מחקרית). האם לימודים אלו מאפשרים לי לגשת למבחני הלשכה הבריטיים ולעסוק בתחום או שאני חייבת ללמוד שוב לתואר ראשון מלא במשפטים כדי לעסוק בכך? שנית, באם לא לימודיי משפטים האם יש התחשבות בתארים קודמים ברישום לדוקטורט שכן יש לי תזה? מאחר ולי אין ולבעלי יש אזרחות אירופית, האם זה מקנה לנו הקלות/הנחות כלשהן בשכ"ל/תנאי עבודה/מחייה/מלגות וכו'? האם בכל מצב למרות תארים קודמים ומתקדמים אני חייבת לבצע את מבחני המבדק באנגלית IELTS אף שהאנגלית שלי גבוהה ביותר? על איזה מסלול נכון להסתכל בחיפושיי אחר אוניברסיטה, לתואר בוגר במשפטים? מוסמך במשפטים ללא תואר ראשון? [ושוב רק אם אוכל לעבוד כעו"ד בפועל] תודה רבה, מיכל
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 14:17  07/10/13
שלום מיכל על פי התוארים שברשותך יש בפניך בעצם 3 אופציות הראשונה והברורה - לגשת לתואר ראשון במשפטים ולהמשיך משם הלאה - התואר הוא בן 4 שנים בדרך כלל ובמהלכו את בוחרת במה להתמקד במשפטים. האופציה השניה היא - לגשת לתואר שני -Graduate Diploma in Law GDL תואר בן שנה פתוח לבעלי תואר ראשון ושני במקצועות שאינם משפטים שבסימו ניתן לעבוד בבריטניה כ SOLICITORS האופציה השלישית כמובן היא לעבור לדוקטורט בתחום אותו למדת. עבור הדוקטורט תצתרכי למצוא מרצה אשר מלמד בתחום התזה המוצעת שלך - התזה הישראלית מתואר שני היא אינה תזה בעיני שאר העולם אלה סמנריון. אם את מעונינת להרחיב את הנושא לתזה בדוקטורט את בהחלט יכולה לבסס את ההגשת הצעה עלפי מה שכתבת כבר. בכל מקרה יש צורך להוכיח את רמת האנגלית ויש צורך במבחן. אזרחות ארופאית של בעלך איננה מקנה הבדלים בשכר הלימוד או באופצית העבודה מבחינתך, בעלך יוכל מאידך לעבוד בלא הגבלת שעות בבריטניה אם יש לך עוד שאלות את יכולה לפנות אלי באופן ישיר educationlynne@gmail.com בהצלחה
היי לין ותודה על המשוב. אשמח להסבר לגבי ה- SOLICITOR. מה משמעותה המעשית, האם למעשה מדובר בעו"ד לכל דבר ועניין או למשפטן? הרי עו"ד ניגש למבחני לשכה בארץ וככל הידוע לי בעולם. מה מקנה לי התעודה הזו אם בכלל? ואם אשוב לארץ האם אוכל על פיה לגשת למבחני הלשכה הישראליים? שנית, היה ואבחר בתואר ראשון שמישכו 4 שנים או בתואר שני כפי שציינת, האם אוכל להמשיך ולהישאר בבריטניה לאחר מכן ולעבוד בתחום? תודה!
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 16:48  08/10/13
שלום שוב עדי ישנם הבדלים בין סוליסטור, ובאריסטור , שני סוגי עורכי הדין בבריטניה , אומנם שניהם יכולים להופיע בבית משפט , אך יש שוני - תוכלי לקרוא לעמוק את ההבדלים בין השנים באתר המצורף http://www.chambersstudent.co.uk/Articles/197 בסיום התואר בבריטניה , ואם נגשת למבחני הלשכה בבריטניה תוכלי גם לגשת בישראל. לאחר סיום הלימודים לא תוכלי להשאר בבריטניה עם ויזת הסטודנט שלך. בהצלחה
סגור