פורום לימודים בבריטניה

בהנהלת: לין פלדמן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים אקדמיים בבריטניה ועל מבחן ה IELTS. את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

לין פלדמן

את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

אורנית | 17:47  15/08/13
היי לין, שמי אורנית, ואני מתחילה ללמוד ב-Sussex Uni ב-19.9. לפניי כשבוע הגשתי את המסמכים לויזה כולל ההצהרה מהבנק על סכום הכסף. אתמול נשלח לי מייל מהשגרירות בתל אביב שאמר שלא צירפתי לבקשה הצהרת בנק. אני חוששת שמשהו לא היה בסדר בהצהרת הבנק, לכן הלכתי היום לבנק והוצאתי הצהרה נוספת על סכום הכסף שיש ברשותי. כפי שראיתי באתר של ukba, וכפי שנכתב לי במייל אני צריכה גם להצהיר שיש לי את הסכום הכסף במשך 28 יום. הבעיה היא שהבנק שלי לא מספק מסמכים שמעידים שיש לי את סכום הכסף מהתאריך שיש לי אותו אלא רק שסכום הכסף נכון לאותו תאריך שההצהרה יצאה. לכן, ביקשתי מהבנק להוציא מסמך אלקטרוני של הפעולות האחרונות כולל העברה לפקדונות במהלך החודשיים האחרונים ובנוסף מסמך אלקטרוני של סכום הכסף בשקלים שיש ברשותי שבו רשום מתי פתחתי את הפיקדון. משום שהטפסים הללו בעברית, הלכתי לנוטריון על מנת שיתרגם לי אותם. ולאחר ההסבר הארוך, השאלה היא ההצהרות אלו זה יספיקו והאם תרגום נוטריוני של מסמך אלקטרוני מהבנק יתקבל על ידי הרשויות? אני קצת לחוצה בזמן משום שה-CAS הגיע לרשותי רק בסוף יולי ואין עוד הרבה זמן עד שאצטרך לנסוע. ומשום שדיברתי עם השגרירות והם ענו לי שצריך לפי מה שרשום באתר, אני די נואשת. אשמח אם יהיו לך תשובות לפי הניסיון עם סטודנטים אחרים ואני רוצה להודות לכם על כל העזרה שאתם מעניקים לסטודנטים ישראלים באנגליה בכלל ועל העזרה שנעזרתי בכם בפרט. תודה רבה!
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 09:44  16/08/13
בוקר טוב אורנית האם המסמך האלקטרוני גם עם לוגו של הבנק ? כלומר האם הוא רישמי ? אם כן , לא אמורה להיות בעיה לא איתו ולא עם תרגומו במקרים כאלו עדיף לתת לרשויות ההגירה את מלוא המידע , כלומר באמת דף תנועות של חודש חודשים לפני תאריך ההגשה כמו שאני מאמינה שיש ברשותך כעט מבחינת זמנים אם הכל תקין אז גם תוכלי להגיע לבריטניה כמה ימים לפני תחילת הלימודים והכל יהיה בסדר הכי חשוב לא להתייאש , בירקרוטיה היא בירקרטיה בכל מקום בעולם ...... בכל מקרה אני אשמח אם תעדכני אותי בהתפתחויות לין
אייל | 18:31  18/08/13
הי, גם אני נמצא באותה הסיטואציה בדיוק. זה ממש מתסכל, היות ודחו לי את הבקשה, אני אמור להגיש בקשה נוספת ולשלם שוב פעם את מלוא הסכום - 490$!! את האמת, אני עדיין לא מבין למה הכוונה 28 יום, והייתי בבנק וגם שם לא מבינים מה אני רוצה מחייהם. אני אמור להתייעץ עם עו"ד השבוע המתמחה בענייני הגירה, אני מקווה שהוא ישפוך לי קצת אור על הנושא. אם נוסיף את העובדה שהלימודים שלי מתחילים ב 16.9, הנושא הופך למלחיץ ומתסכל כאחד! :( לין, אשמח לתגובתך...יש שמץ של אופטימיות בדבר?
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 11:19  20/08/13
בוקר טוב אייל כן יש אופטימיות !! תמיד !! הכוונה היא להראות דוח חודשי של הבנק, הבנק יראה שנומר בראשון לאוגוסט נמצא X כמות כסף בחשבונך, וכך גם היום ב 20 לחודש , אם אפשרי לבקש דוח מהבנק שבעצם מראה גם את חודש יולי - כלומר לפחות 35 יום אחורה מהיום , תוכל להראות שהכסף נמצא בחשבונך מעל 28 יום. בדרך כלל ניתן לבקש מהבנק דוח תנועות לשלושה חודשים אחורה אם יש איזהשהוא עינין נוסף אני כאן לין
אורנית | 11:47  31/08/13
היי לין, לצערי, סירבו לי את הויזה. בדף הסירוב נאמר כי ניתנה לי הזדמנות להראות הצהרת בנק ולא עשיתי זאת, למרות ששלחתי במייל גם לשגרירות בתל אביב כדי שיעבירו לאיסטנבול וגם בדואר אוויר ישיר. הנושא שלי הועבר באוניברסיטה ליועץ הגירה שיבדוק אם לא נפלתי בין הכיסאות. לכן אני לא יודעת אם מה ששלחתי היה בסדר או לא. אני הולכת מן הסתם להגיש בקשה נוספת בתקווה שלא אתעכב יותר מדיי עם הלימודים. אבל יש לי עוד שאלת חידוד בנושא ה-28 יום. כפי שאמרתי הבנק שלי לא כותב בהצהרה ממתי יש את הכסף ורק את הסכום, ולכן תרגמתי את התנועות בחשבון ואת דף הפיקדון שיראו ממתי פתחתי אותו, הבחורה שהחזירה לי את הדרכון, אמרה שבנקים כן יכולים לשנות את הניסוח אם לוחצים עליהם (למרות שחשבתי שלחצתי מספיק, אחרי שהייה של 3 שעות שם ובכל זאת זה לא עזר). במידה וזה יעזור והם רושמים בהצהרה ממתי הפיקדון, אז הפיקדון שלי נפתח ביוני והוא עומד כבר על אותו סכום קרוב ל-35 יום שהסכום הוא אותו סכום, זאת אומרת שהסכום נשאר אותו דבר יותר מ-28 יום. האם כאשר ישנו לי את המסמך בבנק, ארשום את התאריך ממתי ההפקדה האחרונה שנערכה לפיקדון וזה יהיה בסדר אם זה יהיה מעל ל-28 יום? בנוסף, בטיפשותי לא ביקשתי מהם שיחזירו את התוצאות של ה-IELTS ולכן אזדקק להם שוב. אוכל לשלוח מייל ביום שני כדי שאוכל לקבוע עמכם מתי לבוא ולאסוף בשנית? ושוב תודה רבה רבה על העזרה והתמיכה. אורנית.
ויזיונר | 00:08  02/09/13
שלום אורנית, לאחרונה קיבלתי ויזה לאחר מספר טרטורים ואני מבסס את התשובה שלי על כך. מסמך מתורגם על ידי נוטריון צריך לספק את מדור הויזות. לחילופין הבנק יכול גם להדפיס פירוט חשבון באנגלית אם כי שם בעל החשבון יהיה הפרט היחידי הרשום בעברית - אפשר להצמיד עותק של הפירוט ולכתוב את שמך באנגלית ליד העברית - כך עשיתי. הדפס מהאינטרנט באנגלית יהיה דומה וגם כן צריך להספיק, אך כדי להיות פרופר, תוכלי לבקש מפקיד הבנק שלך להחתים אותו. רק אוסיף ואומר כי החוויה שלי עם הקונסוליה בתל אביב ועם המשרד האיזורי באיסטנבול לא הייתה נעימה. עובדי הקונסוליה בתל אביב לא היו מקצועיים, לא נחמדים ולא אמינים, הם אומנם אינם קשורים לאפליקציה עצמה, אך עדיין נידבו מידע שגוי, והעבירו אלינו את הבקשה מאיסטנבול למסמכים נוספים באיחור. המכתב שקיבלנו מאיסטנבול הציב דרישות שהפתיעו את האוניברסיטה שלי. היה קל יותר לקבל מלגה מאשר לשכנע את מדור הויזות שאכן קיבלתי אותה. אני מודע למקרה נוסף דומה. אני מקווה שתוכלי לקבל בחזרה את הIelts ופירוט החשבון המתורגם, בסופו של דבר זה יסתדר. מצאתי שקל יותר מהיר יותר ונחמד יותר להתעסק עם הקונסוליה הבריטית בירושלים, הפקידים עוזרים, והבקשות נשלחות לעמאן וחוזרות מהר יותר. אני ממליץ לך ולכל המתקשים בקבלת הויזה להתקשר אליהם ולהיווכח בעצמך, הגשת אפליקציה נוספת דרך מדינה אחרת (נשאיר את הפוליטיקה בין הסוגריים האלה - אבל תצטרכי לבחור בשטחים כמקום מגורייך באתר הויזה) היא זכותך ואינה מורידה את סיכויי קבלת הויזה - זאת לפי הפקידים בקונסוליה בירושלים.
אורנית | 07:22  02/09/13
היי! קודם כל תודה רבה על התגובה! כל מה שתיארת היה נכון מאוד במקרה שלי. כנראה שבאמת המידע הועבר מאוחר מדיי ולכן לא התייחסו להצהרות הבנק למרות שהן נשלחו בזמן (על ידי לפחות). אני לא יודעת לגבי מידע שגוי, אבל עובדי השגרירות בתל אביב היו לא נחמדים, וכל בקשה מהם נענתה או בחוסר מענה או ביחס מזלזל. לגבי הבקשות שנשלחות לעמאן, אשמח אם תוכל לתת לי את כתובת המייל שלך, יש לי כמה שאלות נוספות, שאני מעדיפה לעשות בתכתובות מייל ולא על גב הפורום. כתובת המייל שלי היא : ornitshafir@gmail.com. ושוב תודה רבה.
אייל | 14:51  02/09/13
שלום ויזיונר אני גם עובר בימים אלה מרורים מהשגרירות הבריטית. רציתי עזרה בקשר לנושא הכספי. אשמח אם תוכל לפנות אליי במייל: eyalbou@gmail.com תודה
אנסטסיה | 19:46  02/09/13
גם אני באותו סרט עם הויזה. קיבלתי הודעה מהשגרירות בישראל שהדרכונים אצלהם וזה אומר שהם נשלחו לארץ לפני שהמסמכים הנוספים שלי הגיעו אליהם. כלומר צפוי סרוב. אשמח אם תוכלו לפנות אליי במייל בפרטי. אני מיואשת s.koltypin@gmail.com תודה
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 10:45  03/09/13
שלום לכולכם בואו נעשה משהו מסודר כדי לענות לכולם אשמח אם כל אחד יוכל לכתוב לי למייל ואני אענה במרוכז לכולכם אנסה לשוחח עם הקונסוליה לראות אם יש תשובות נוספות info@britishcouncil.org.il תודה לין
שלום לכולם/ן, אני ממליץ לכם לדבר עם הקונסוליה בירושלים בטלפון. אני לא מומחה לעניינים הללו, הם כן. חבל ששלב מתן האשרות, שאמור להיות טכני, הינו מייגע ומתנגש בצורה בוטה כל כך עם ההזמנה החגיגית ללמוד בבריטניה. עולה כאן כי דרך הטיפול של הקונסוליה בארץ עלתה להרבה אנשים הרבה זמן וכסף ולכן לדעתי יהיה זה רק ראוי לאפשר לאלו שנדחו משום שלא הספיקו למסור את המסמכים הנוספים להגיש בקשה נוספת ללא תשלום בת"א. אחרת איני רואה סיבה לא לפנות לקונסוליה בירושלים. ייתכן גם שאנחנו מיעוט ורוב לקוחות הקונסוליה בתל אביב מרוצים מהשירות, במקרה הזה אמליץ על פניה לקונסוליה בירושלים על סמך זמן המתנה קצר יותר. שנה טובה
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 13:26  03/09/13
למרות שאני או המועצה הבריטית אינם קשורים לקונסוליה אני מתנצלת על החוויה שאתם עוברים אני בטוחה שזה לא נעים לעצרנו הרב עינינים בירוקרטים אכן בדרך כלל הופכים תהליכים ליותר מסובכיםץ רשויות ההגירה אינה מאשרת לקונסוליות לתת מידע תמיד הפניה תהייה ישירות אל האתר של UKBA שהם הרשות היחידה המורשת לענות ולספק מידע השארתי הודעה בראש הפורום היום עם מידע על מה צריך להגיש מבחינת הכספים אני מקווה שזה יעזור לכם בהצלחה לין
סגור