פורום לימודים בבריטניה

בהנהלת: לין פלדמן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים אקדמיים בבריטניה ועל מבחן ה IELTS. את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

לין פלדמן

את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

שלום לין וחג שמח, אני מסיימת השנה תואר ראשון ביחב"ל באוניברסיטה העברית ומעוניינת להמשיך לתואר שני באותו התחום באנגליה. הבנתי כי עדיף לי להמתין שנה בין התארים על מנת שאוכל לעשות את המבחן באנגלית, ושיהיו לי את כל הציונים הסופיים והמסמכים הדרושים כדי להירשם. אני מתכוונת לנסות להירשם ל-5 מוסדות לימוד המובילים באנגליה, אשר מלמדים את התחום הזה לתואר שני. יחד עם זאת, מספר שאלות: 1. האם ידוע לך איזשהו דירוג מסוים של מוסדות הלימודים בתחום זה? בין אם בתוך אנגליה, ובין אם הדירוג שלהם "בחזרה בישראל". 2. מהן הדרכים המומלצות להיבחן במבחנים באנגלית TOEFL או IELTS? עד כמה הקורס הוא חשוב או משמעותי? איך אפשר להתכונן כראוי בלי קורס? 3. האם חיפוש מלגות מחייה ולימודים הם בכל אוניברסיטה בנפרד ומה שהם מציעים? או שישנם ארגונים או עמותות שכדאי לפנות אליהם באופן פרטי? 4. אני בעלת דרכון אירופאי, ובעלת דירה באיחוד האירופי הרשום על שמי, אך מעולם לא גרתי שם באופן רשמי. האם זה ייחשב לי על מנת להיות זכאית לשכר לימוד מקומי אירופאי? 5. האם את ממליצה, או האם הדבר מקנה יתרון כלשהו, לכך שאסע באופן עצמאי ואקבע פגישה עם כל אחת מהאוניברסיטאות הללו, כמועמדת מתעניינת? 6. מתי כדאי להתחיל להירשם לשנת הלימודים של 2013-2014, וכמה זמן בדרך כלל התהליך לוקח עד שהם מחזירים תשובה? תודה רבה מראש על הסיוע והייעוץ.
שלום לך 1. אין דירוג רישמי בבריטניה בכלל למוסדות להשכלה גבוהה משום שכל האוניברסיטאות והמוסדות האקדמאים נבדקים על ידי סטנדרטים גבוהים ביותר של המועצה להשכלה גבוהה 2. אני לא בטוחה בשאלתך כאן , לגבי מבחן הטופל אין לי מידע משום שהוא מבחן אמריקאי , מבחן האיילטס מאידך שהוא הבריטי הוא מבחן שניתן להרשם אילו בכל זמן נתון דרך מערכת הרשמת האון ליין http://takeielts.britishcouncil.org/ ניתן להתכונן לבחינה גם דרך קורס וגם בלא קורס על ידי מקורות המצויים באתר למעלה או דרך ספרי הכנה של אוניברסיטת קייבריג , אין דרך נכונה או לא להכנה. ממומלץ ללמוד עם מורה מנוסה בכדי לקבל פידבקים על חלקי הכתיבה והדיבור שאילהם קשה להתכונן לבד 3. תוכלי לחפש מלגות דרך האתר של המועצה הבריטית , דרך האוניברסיטאות וגם דרך האתר www.educationuk.org 4.החוקים היבשים בנושא הם שהסטודנט חייב לחיות במשך שלוש שנים רציפות טרום ההרשמה ללימודים באחת ממדינות האיחוד האירופאי. עם זאת תוכלי לברר מול האוניברסיטאות באופן אינווידואלי אם הן מוכנות לקבל אותך כסטודנט מקומי 5. אם תוכלי לבקר באוניברסיטאות עצמן זה כמובן יעיל אך אם באין באפשרותך זה לא משפיע כלל על ההרשמה ללימודים 6. הרשמה נפתחת בראשון לספטמבר בשנה שלפני תחילת הלימודים , כלומר ספטמבר השנה יש להתחיל את ההרשמה לספטמבר 13 בהצלחה לין
סגור