פורום לימודים בבריטניה

בהנהלת: לין פלדמן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים אקדמיים בבריטניה ועל מבחן ה IELTS. את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

לין פלדמן

את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

אז ככה, יש לי את האפשרות באופן תיאורטי להתקבל ללימודי וטריניריה בארץ (הפסיכומטרי שלי עומד בדרישות), אך כמו שאתם בודאי יודעים, צריך לעשות תואר ראשון במקצוע כגול מדעי בע"ח או ביולוגיה וכד', להוציא ממוצע ציונים גבוה (עדיפות לממוצע 90 לפחות) , שזוהי משימה די קשה, וגם אז אף אחד לא באמת מבטיח לי שאני אתקבל... בקיצור, לא בא לי בסופו של דבר להתקע עם תואר חסר תועלת במדינה קשת יום כמו שלנו שאי אפשר להתפרנס בה בכבוד כמעט מכלום. בעבר ביררתי בנוגע ללימודי וטרינריה בבריטניה ונטשתי קצת את הנושא, אולי מפחד לרדת מהארץ... למה מבטי פונה דוקא לעבר בריטניה? כי אני מאד אוהב את המדינה ואת התרבות (ביקרתי שמה פעמיים) וכמובן שלא צריך ללמוד שפה נוספת. בעלויות שכר הלימוד אני מסוגל לעמוד יחד עם עזרה מההורים (אני בעל דרכון פולני, מדינה ששיכת לאיחוד האירופי). העניין הוא שיש לי בלגאן בראש מכל העניין ואני רוצה לעשות סדר ולכן אשמח אם מישהו יוכל לשפוך לי קצת אור על המצב. 1. איזה מבחן בדיוק אני צריך לעשות בכדי להתקבל לאחת האוניברסיטאות בבריטניה שמלמדות וטרינריה? 2. כמה הוא קשה וכמה זה ריאלי להתקבל. 3.האם אני פונה ספציפית לקולג' מסויים או שיש פרוצדורה אחרת? 4. אולי הנושא הכי חשוב מבחינתי, באם אני לומד בלונדון, איך אפשר להסתדר מבחינת מחייה...אני כנראה אטוס עם בת זוג שתוכל קצת לעבוד, אבל אני מן הסתם מוגבל בתור סטודנט. אולי ההורים יוכלו טיפה לעזור, אבל גם עם גבול מסויים. האם זה ריאלי לגור ולחיות בלונדון ולשרוד כאשר אין יותר מדי אופציות לעבוד בהתחלה?? אני אשמח לייעוץ בנושא הזה... תודה מראש. אסף
שלום אסף בהחלט ריאלי להתקבל ללימודים בבריטניה 1. לכל אוניברסיטה יש דרישות קבלה משלהם , חלקם דורשים מבחני קבלה חלקם לא בכל האונירבסיטאות יבקשה תעודה המוכיחה את רמת האנגלית וזאת ניתן לעשות עם מבחן ה IELTS שתוכל לעשות דרכנו 2. להרשמה לתואר ראשון יש לבצע את ההרשמה דרך אירגון שנקרא UCAS והרישום הוא און ליין הרשמה לשנת הלימודים 2012 מתחילה ב1 לספטמבר 3.לאור הדרכון האירופאי שלך אין לך צורך בויזת סטודנט ולכן תוכל לעבוד בלא מגבלת שעות ולספסד את המחיא שלך בבריטניה בהצלחה
לין, תודה רבה על התגובה! ישנן שתי שאלות קטנות נוספות לי אלייך.. 1. האם זה נכון שבכדי לקבל את המחיר לשנת לימודים של אזרח האיחוד אני חייב לגור באחת ממדינות האיחוד שלוש שנים לפחות?? (זה מה ששמעתי מאחד מחבריי).. 2.במידה והלימודים לפחות בשנים הראשונות מאד אינטנסיביים ואין לי אפשרות לעבוד יותר מפעם-פעמיים בשבוע (מצב שהוא די נורמלי לפי מיטב הבנתי), האם עדיין זה אפשרי לחיות בלונדון? האם יש אפשרות ליצור קשר איתך אישית ולקבוע איתך פגישה (אפילו בתשלום אם יש צורך)? אודה לך על תגובתך, אסף.
שלום אסף בהחלט יש צרוך לחיות ולעבוד במשך שלוש שנים רציפות טרום שנת ההרשמה בכדי להרשם כסטודנט אירופאי , אך קח בחשבון ששכר הלימוד למקומיים עולה בשנת הלימודים הבאה עולה באופן משמעותי כך שההבדל לא יהיה כל כך גדול בין שכר הלימוד של זר למקומי לונדון היא יקרה , אך עם תיקצוב נכון ועבודה בסופי שבוע אני בטוחה שתוכל להסתדר אתה מוזמן בהחלט לפנות אלי באופן אישי lynne.feldman@britishcouncil.org.il תודה
סגור