פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

ערן | 04:14  09/04/11
שלום לכולם, אני בן 28 סיימתי לפני כשנתיים תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים בממוצע 87.34 במרכז האוניברסיטאי אריאל. יש לי גם דיפלומת טכנאי אלק'. מאז שסיימתי את התואר אני לא מצליח למצוא עבודה בתחום נורא נורא קשה, הייתי בראיונות עבודה (זה שלא הזמינו אותי לראיונות כי למדתי במכללה או משהו כזה) ופשוט רוצים נסיון כמעט בכל הראיונות שהייתי ואין לי נסיון וזה נורא קשה ומתסכל. חשבתי לחזור לאריאל (יש לי כבר פטור באנגלית ומקורסים כלליים) ולעשות הנדסת תעשייה וניהול (אני אקבל קצת פטורים מקורסי החובה והבחירה), אבל אני לא יודע אם זה נכון לעשות או לא? אני פשוט נורא מתלבט ואין לי מושג בכלל מה אני הולך לעשות. חשבתי לעשות את זה, כי אולי זה יתן לי יתרון יחד עם התואר בכלכלה שיש לי כבר. התחלתי השנה תואר שני באוניברסיטת בר אילן בתחום שנקרא מתמטיקה פיננסית ופרשתי, כי ראיתי שזה הולך יותר לכיוון מחקר ולא ממש פרקטיקה וזה היה גם ממש קשה. אבל לא פרשתי בגלל הקושי, כי הייתי עובר את התואר הזה. פרשתי, בגלל שזה תואר מחקרי מאשר מעשי ופחדתי שאני אלמד גם את זה ובסוף לא יהיה לי מה לעשות איתו כמו התואר בכלכלה. אני פשוט לא יודע מה לעשות ואין לי הרבה זמן. אשמח לתשובות. תודה
ערן | 04:22  09/04/11
או שבכלל יותר כדאי ללמוד הנדסאי אלק' ולנסות לחפש עבודה באלק', הלימודים יהיו שנתיים (למרות שיש לי דיפלומת טכנאי), כי עברו יותר מ-5 שנים מאז שסיימתי את הטכנאי. אשמח לתגובות על ההודעה הקודמת ולזו. תודה
גבי | 21:49  10/04/11
אם אני מבין נכון, הכיוון שלך הוא יותר כלכלה ופחות אלקטרוניקה וייצור. במקרה הזה, נראה לי שדווקא תואר שני הוא הכיוון הנכון עבורך. חבל שפרשת מהתואר בבר-אילן אבל זה לא אסון גדול, לפעמים צריך לחזור צעד אחד אחורה כדי להבין איך הולכים קדימה. בשבועות הקרובים יש ימים פתוחים לתארים מתקדמים (שני ושלישי) בכל האוניברסיטאות הגדולות - אוניברסיטת בן גוריון, תל אביב, ירושליים וכו'. שווה לך להעיף מבט בעמודי המועמדים ואף להגיע לימים הפתוחים כדי לבחור תואר שני שכן יוכל לקדם אותך בתחום הכלכלה. http://www.facebook.com/event.php?eid=189238124449500
ערן | 01:40  11/04/11
זהו שאני לא יודע בדיוק מה גבי. לא בטוח שתואר שני בכלכלה או תואר שני במנהל עסקים, זה מה שיתן לי את היתרון או האפשרות לעבודה בסופו של דבר. ראיתי את תוכנית הלימודים בכלכלה וזה יותר תיאוריות, זה לא בדיוק פרקטיקה. לגבי אם יותר בכלכלה או באלקטרוניקה, סיימתי כלכלה והשאיפה הייתה להתברג בתחום הכלכלה, אבל אני לא פוסל את האפשרות לאלק' גם, יש לי ניסיון של 3 שנים מהצבא כטכנאי אלק' ובכלכלה אין לי ניסיון מהותי בכלל, אלא יותר בתחומים קרובים. סתם משהו שלא קשור ממש, אבל יש לי חבר שלמדנו יחד בתיכון והמשכנו יחד לכתה יג' באלק' (טכנאים) והוא לא למד לתואר ראשון בכלל, אלא לאחר הצבא המשיך לעבוד כטכנאי אלק' באזרחות והיום הוא נכנס לתעשייה אווירית כטכנאי אלק' עם אחלה תנאים ומשכורת סבבה ואני שלמדתי וקרעתי את עצמי 3 שנים בתואר, אין לי כלום.
סגור