פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

איציק | 21:36  30/01/11
שלום רב, אני אופטומטריסט במקצועי ומעוניין לעשות הסבה להנדסת אופטיקה/ אלקטרואופטיקה. אני מחויב כמובן בתואר ראשון מחדש.. רציתי לדעת אם יש לך חוות דעת על מכללת בראודה כמוסד אקדמי. האם המכללה נחשבת לאיכותית? תודה מראש איציק
גבי | 09:17  01/02/11
היו מספר דיונים בעבר על מכללת אורט בראודה. אני אחסוך ממך את החיפוש ואת קריאת השרשור הארוך ואסכם בקצרה - כולם מסכימים שתואר מאוניברסיטה עדיף, לא כולם מסכימים שהתואר של בראודה איכותי. אני יודע שהמכללה בבראודה התחילה במסע פרסום מטורף לקראת שנת הלימודים הבאה, ועל הדרך מנסה לטשטש כמה עובדות בסיסיות. תבדוק טוב טוב מה אתה לומד ומה רמות השכר של הבוגרים בפועל. אל תסתכל על הדברים רק ברמה של "הנה עוד בוגר של בראודה שעובד בהייטק" אלא גם תבדוק באיזו משרה ובאיזה שכר. כן, גם בהייטק יש משרות נחשבות פחות. התחום הזה מאוד תחרותי, לדעתי אתה חייב שתיהיה לך נקודת פתיחה טובה ככל האפשר.
אין לי מושג מי "שירשר" פה על בראודה, אבל אני יכולה להעיד על 6 חברים( 4 חברים ושתי חברות) שלמדו בבראודה. בלי יוצא מהכלל - כולם היו מבסוטים. בלי יוצא מהכלל- כולם מצאו עבודה מיד בתום הלימודים (4 מהם למעשה להמשיכו מהסטאז' שלהם - שזו חצי שנת התמחות, אשכרא, עבודה תוך כדי לימודים). רק בהנדסת תוכנה אין סטאז' אז הם לא עבדו קודם אבל מיד התברגו . לקחו אותם כמו כלום. בראודה היא אחת המכללות הטובות ביותר שיש (לא יודעת לגבי ההבדל בינה ובין האוניברסיטאות), רק שהם טוענים ש-תכלס- הם מגיעים לעבודה וישר למחרת- הם כבר בתוך העניינים. יש אוניברסיטאות, שתכלס מלמדות ממש ברמה גבוהה, אבל כשבאים לעבודה- לוקח זמן עד שנוחתים לקרקע. אפילו עם רמה גבוהה.... ולא לכל המעסיקים יש סבלנות חצי שנה להוריד אותם מהספירה שבה הם מעופפים. בבראודה זה לא ככה- תוך כדי הלימודים מורידים אותם לקרקע. ישר לתכלס. ולמי שחושב שהיו להם חיים קלים במשך הלימודים- טועה וטועה בגדול. קרעו גם קרעו את התחת. ותכלס- שניים מהם מהנדסת חשמל - היו מחליפים מבחנים עם חברים שלהם מהטכניון. אותם מבחנים, אותו חומר (ולפעמים- אותם מרצים). אז...אל תתבלבלו. מי שרוצה חיים קלים- שלא יחפש בבראודה.
היי איציק אני חושבת שמכללת אורט בראודה בהחלט מוסד איכותי.שמעניק תארים ראשונים ומוכרים. כדי לדעת אם אתה מעוניין ללמוד שם- הייתי ממליצה לך, להתרשם מהמוסד עצמו, מרמת הלימודים- תוכנית הלימודים ואחוזי ההשתלבות של הבוגרים במקומות עבודה. המון בהצלחה רלי
המובטל מבראודה | 01:08  28/07/11
למדתי הנדסת תוכנה עם ממוצע 84 ואני מובטל 3 שנים - לדעתי התואר הזה חרא של תואר - הוא לא נתן לי כלום , רק ביזבוז זמן וכסף.....
ססס | 23:00  15/05/15
גגגג
סגור