פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

רועי | 08:08  14/11/10
שמי רועי, אני מהנדס מחשבים בן 22 מחולון, למדתי באוניברסיטת בר אילן. בימים אלו, התגייסתי לצבא (אני עתודאי) והחלתי לחשוב על התואר השני. אני מצוי בפרשת דרכים ויש לי הרבה שאלות לגבי מה ללמוד. ההתלבטות שלי היא כזו: ראשית, ברור לי כי אינני רוצה להשאר בתפקיד פיתוח זוטר לאורך הקריירה (לדוגמא תוכניתן), ושאיפתי היא להגיע לעמדות ניהוליות יותר מנגד, לא ברור לי מהן העמדות הקיימות בשוק, ומול מה אני עומד. קיימים תפקידים רבים בחברות אזרחיות, כגון מהנדסי מערכת, מהנדסי בקרה/איכות, תפעול, אשר עשויים גם כן לעניין אותי. אין לי נטייה לתחום מסוים, אך בעודי מתלבט בין מה ללמוד כעת, אני מנסה לחשוב מה מתאים למגוון רחב יותר של עבודות בחברות הייטק אזרחיות בתפקידים ניהוליים ובעלי אחראיות רחבה יותר. התארים ביניהם אני מתלבט הינם: -MBA תואר שני במנהל עסקים, אשר יכול לתרום למשרה ניהולית באשר היא -ME מגיסטר בהנדסת תעשייה וניהול -M.Sc בהנדסת חשמל כל אחד מהתארים בעל אופי שונה, אך אני רואה דרישה (בעיקר לראשון ולאחרון) במודעות דרושים והייתי רוצה לדעת מה יתרום לי יותר ומעבר לזה, לקראת אילו תפקידים (עמדות מקבילות בין חברות שונות) אני עומד
היי רועי, כדי שתוכל לקבל תשובה מדוייקת לשאלתך, אני ממליצה לך לפנות למוסדות בהם נלמדים המקצועות שציינת מעלה ולבדוק עימם אילו תחומי עבודה יפתחו בפניך עם סיום הלימודים. בנוסף לכך, הייתי ממליצה לבקש מאותם מוסדות לשוחח עם בוגרים שסיימו ללמוד את המקצועות הללו והשתלבו כבר בעבודה בשוק הרחב. בהצלחה בבחירה, רלי
סגור