פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

שלום. רציתי בדיוק לדעת מה זה אומר QA ? הבטחת איכות או אבטחת איכות? האם יש שוני בינהם? ומה זה בכלל אומר ? כמו כן רציתי לדעת האם תחום ה QA זה תחום שקשור רק בעולם המחשבים או שזה יכול ליהיות על כל מוצר שמייצרים בעצם? איפה אפשר ללמוד את זה בתור קורס(לא תואר), ואילו אפשרויות תעסוקה זה יכול לתת לי? עוד שאלה חשובה : אם אני לומד הנדסת תעשייה וניהול, ועושה התמחות במערכות מידע, האם אוכל להשתלב בעבודה בתחום ה QA של המחשבים? או שזה נושא אחר? תודה !
ישראל שלום, תחום ה-QA הינו תחום הבטחת איכות בתחום בדיקות התוכנה. ישנו מידע רחב מאוד הזמין ברשת על תחום זה, וכן מוצעים היום מגוון רחב של קורסי אכשרה לאנשים שמעוניינים להתמחות ולעסוק בתחום. למיטב ידיעתי, לא צריך ללמוד תואר אקדמי על מנת להתמקצע ולעבוד בתחום זה אולם כמובן שגם בוגרי הנדסה יכולים לעבוד בתחום אם לקחו קורס זה במהלך התואר. הייתי ממליצה לך לברר מאחר וישנם מספר מוסדות המתמקצעים במתן אכשרה מתאימה על מנת להשתלב לאחר מכן ולעסוק בתחום. בהצלחה, שני
ישראל ושני שלום, ע״מ להתקבל למשרת QA ממש לא צריך תואר. ויותר מזה אפילו לפעמים תואר/קורס שעשית רק מפריע לך להתקבל למשרה. ואני אסביר, רוב האנשים רואים במשרה זו רק כדלת כניסה לחברה, ולכן גם באים מראש בגישה של לעסוק בזה קצת ולהתקדם (סביר להניח שאחד שעשה תואר/קורס ירצה לעזוב יותר מהר את המשרה ולהתקדם) ואתם בטח מבינים שלחברה זה ממש לא משתלם להכשיר אנשים לתפקיד ולאחר תקופה קצרה לחפש מועמד חדש ( למעט משרות QA ברמת ה white box שבשבילם צריך המון ידע, בעיקר בתכנות). שורה תחתונה זה תלוי באופי הספציפי של המשרה. מקווה שעזרתי.. אלון
סגור