פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

עידן | 10:22  06/06/10
שלום שמי עידן ויש לי תואר שני בהנדסת מערכות. אני חושב להרשם לתואר שני בתחום ורציתי לדעת האם זה אכן נכון לעשות והאם זה ימקצע אותי בתחום ובמה זה יכול לעזור לי. בנוסף האם את מכירה את התואר של מכללת אפקה? האם הוא טוב, מאושר ע"י המל"ג, וכד'. תודה מראש עידן
שמיר שני | 12:58  06/06/10
עידן שלום, בדרך כלל תואר שני אכן מסייע בהתמקצעות ולדעתי אם אכן אתה רוצה להתמקצע ולרכוש ידע נוסף בתחום, זו אופציה טובה. ישנם כמובן אפשרויות נוספות לתארים שניים שמתקשרים למה שלמדת - תעשייה וניהול, מדעי המחשב, מנהל עסקים שהוא כללי יותר ועוד והשאלה באמת למה אתה יותר נוטה. לגבי התואר של אפקה - מדובר בתואר שני המוכר על ידי המל"ג ונפתח לא מזמן למיטב ידיעתי. לכן הייתי ממליצה לך לקבל ישירות מהם את האינפורמציה המדויקת לגבי התואר, מה הוא כולל וכדומה. בהצלחה רבה, שני
שלום עידן מכללת אפקה פותחת בשנה הבאה את התואר השני בהנדסת מערכות התואר מאושר ע"י המל"ג מטרת התכנית היא להעניק לבוגריה בסיס אקדמי ומעשי בתחום הנדסת המערכות, ולהכשיר אותם לשימוש בכלי הפיתוח והבקרה העדכניים. הלימודים התיאורטיים וההתנסות המעשית במסגרת התכנית מכוונים לפתח את היכולות הנדרשות ממהנדס המערכות – חשיבה מערכתית, עבודה בצוות, גישה רב-תחומית אינטגרטיבית תוך התמצאות בפרטים – שיקנו לבוגר יכולות הובלה וניהול טכנולוגיים. התוכנית פתוחה בעבור מהנדסים ובוגרי מדעים מדויקים מצטיינים (ממוצע 80+) שרכשו שלוש שנות ניסיון לפחות כמהנדסים מדיסציפלינות שונות. פרטים נוספים ניתן לקבל את יועצת הלימודים בטלפון 1800-37-37-10 או כוכבית אפקה בהצלחה ! שרון
היי עידן, אני דפנה גל, סטודנטית לתואר שני במכון הטכנולוגי בחולון. לומדת בדיוק מה שאתה מחפש, גם אני חיפשתי מקום בעל רמה אקדמית גבוהה עם תואר שימקצע אותי ולא סתם לשרוף שנים... בקיצור, לתואר קוראים- ניהול טכנולוגיה(כן, זה בכל זאת הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בהנסדת מערכות), לומדים אותו שנתיים בימים מרוכזים. ממליצה להכנס לאתר ו\או לשאול אותי כאן עוד שאלות אם בא לך... מצ"ב רקישור בהצלחה(:
יפעת HIT | 12:51  21/06/10
בהמשך לתגובתה של דפנה- המכון הטכנולוגי חולון H.I.T מציע תואר שני M.Sc. בניהול טכנולוגיה. התואר הינו מוכר ע'י המל'ג ושכר הלימוד הינו כשכר לימוד אוניברסיטאי. התואר הוקם כדי לתת מענה לצורך ההולך וגובר של השוק הישראלי במנהלים בכירים בעלי ידע ויכולות בתחומי ניהול וטכנולוגיה. התואר משלב בין מקצועות הניהול וההנדסה ובכך מאפשר למנהלים ולמהנדסים לתקשר . הלימודים מתמקדים בצרכים המיוחדים של התעשייה הישראלית ובמיוחד בתעשייות עתירות ידע (היי-טק). תכנית הלימודים כוללת מתודולוגיות ניהול מתקדמות, מאפייני הניהול של מערכות טכנולוגיות חדשניות, ניהול פיננסי וכלכלי של מערכות טכנולוגיות וטכנולוגיות חדשניות בתחומים ספציפיים. בהתאם לרצונך, תוכל להמשיך את התואר הראשון ולהתמקצע בתואר שני במכון בהתמחות בהנדסת מערכות. התמחות זו משלבת בין בחינת צורכי המערכת, ניתוחי תוכן וצורת השתלבות הפרויקט בארגון, בנייה ובצוע בדיקות ועד לתחזוקת המערכת שהוקמה. לשאלות נוספות ולקביעת פגישת ייעוץ אישית , אנא שלח את פרטיך לכתובת hilab@hit.ac.il ואנו נשיב בהקדם. בהצלחה, יפעת, נציגת H.I.T, המכון הטכנולוגי חולון http://www.hit.ac.il
המכון הטכנולוגי-HIT | 14:24  22/06/10
שלום עידן, בהמשך לתגובתה של דפנה- המכון הטכנולוגי חולון H.I.T מציע תואר שני M.Sc. בניהול טכנולוגיה. התואר הינו מוכר ע'י המל'ג ושכר הלימוד הינו כשכר לימוד אוניברסיטאי. התואר הוקם כדי לתת מענה לצורך ההולך וגובר של השוק הישראלי במנהלים בכירים בעלי ידע ויכולות בתחומי ניהול וטכנולוגיה. התואר משלב בין מקצועות הניהול וההנדסה ובכך מאפשר למנהלים ולמהנדסים לתקשר . הלימודים מתמקדים בצרכים המיוחדים של התעשייה הישראלית ובמיוחד בתעשייות עתירות ידע (היי-טק). תכנית הלימודים כוללת מתודולוגיות ניהול מתקדמות, מאפייני הניהול של מערכות טכנולוגיות חדשניות, ניהול פיננסי וכלכלי של מערכות טכנולוגיות וטכנולוגיות חדשניות בתחומים ספציפיים. בהתאם לרצונך, תוכל להמשיך את התואר הראשון ולהתמקצע בתואר שני במכון בהתמחות בהנדסת מערכות. התמחות זו משלבת בין בחינת צורכי המערכת, ניתוחי תוכן וצורת השתלבות הפרויקט בארגון, בנייה ובצוע בדיקות ועד לתחזוקת המערכת שהוקמה. לשאלות נוספות ולקביעת פגישת ייעוץ אישית , אנא שלח את פרטיך לכתובת hilab@hit.ac.il ואנו נשיב בהקדם. בהצלחה, יפעת, נציגת H.I.T, המכון הטכנולוגי חולון http://www.hit.ac.il
סגור