פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

אני עובדת בתחום ה QA ואני מעונינת ללמוד שנה הבאה תואר שני בהנדסה לצורך דירוג לשכר במקום עבודתי. (התואר הראשון שלי הוא במחשבים) היות ואין תואר שני המזוהה באופן מובהק עם QA ואת מדעי המחשב אני פוסלת כי אני יודעת שהוא כבד מאד , התחומים שבכל אופן חשבתי עליהם: הנדסת תעשיה וניהול (במסלול משאבי אנוש או איכות) הנדסת מערכות הנדסת מערכות מידע האמת היא שאני מעונינת בתואר קל ככל האפשר כדי שאוכל לעמוד בחובות במקביל לעבודה לחוצה , אני רוצה ללמוד באזור המרכז. מה המלצתך? תודה!!
שמיר שני | 09:34  05/05/10
שלום לך, מאחר ואת בוגרת תואר ראשון במחשבים התחומים שציינת כתחומים שאת מעוניינת ללמוד אכן יכולים להתחבר לך מאוד לתואר הראשון ולהוסיף לך נופך נוסף. זאת מאחר והן הנדסת מערכות והן הנדסת תעשייה וניהול מכילים אספקטים ייותר ניהוליים (במובן של ניהול פרויקטים, תכנון וביצוע) וכן בהמלך הלימודים את רוכשת ידע מולטידיספלינרי המשלב תחומים נוספים מעבר לפן המחשובי - משאבי אנוש, שיווק, פיננסים וכדומה. קשה לומר איזה תואר יהיה יותר קל או מה יעניין אותך יותר על כן שווה כי תבדקי בכל מוסד מה יש לו להציע (מבחינת ימים ושעות של המסלול, רמת הדרישות וכו'). ממה שאני מכירה ישנם מספר מוסדות המלמדים תחומים אלו לתואר שני במרכז (אפקה, אונ' תל אביב, שלוחת לימודי ההמשך של הטכניון בתל אביב). הייתי ממליצה אפילו לתאם עימם פגישת ייעוץ ולהתרשם מן המסלולים המוצעים. בהצלחה בבחירה, שני
שלום א.ב. מכללת אפקה פותחת בשנה הבאה תואר חדש MS.c בהנדסת מערכות התואר מיועד לבוגרי תואר ראשון במדעים עם ממוצע של 80 לפחות וניסיון בתעשייה של שלוש שנים על מנת לעזור לסטודנטים העובדים הלימודים יתקיימו יומיים בשבוע ביום ראשון מהצהריים וביום שישי בבוקר על התואר את/ה מוזמנ/ת לקרוא באתר המכללה בקובץ המצורף www.afeka.ac.il/ee בנוסף ב 30 למאי ב 18:00 נקיים מפגש למתעניינים פרטים נוספים ניתן לקבל באתר המכללה www.afeka.ac.il שיהיה המון בהצלחה שרון
המכון הטכנולוגי-HIT | 10:54  11/05/10
שלום, המכון הטכנולוגי חולון H.I.T מציע תואר שני M.Sc בניהול טכנולוגיה (ללא תיזה) היכול להתאים לרצונותיך ,כחלק מן הבחירה תוכלי לקחת התמחות בהנדסת מערכות או במסלול אחר אשר מעניין אותך .התוכנית מתאימה לבעלי תואר ראשון במדעים,ובהנדסה העובדים בארגונים עתירי ידע. תכנית הלימודים מתמקדת במתודולוגיות ניהול מתקדמות, מאפייני הניהול של מערכות טכנולוגיות חדשניות וניהול פיננסי וכלכלי של מערכות טכנולוגיות .הפקולטה מקיימת קשרים הדוקים עם תעשיית ההיי טק בארץ ,מרבית הסגל משלב בין עבודה לבין הוראה ,בכך מחוזקים הלימודים המעשיים ולא רק תיאורייה. לשאלתך, התואר מוכר לצורכי דירוג שכר .מערכת השעות הינה גמישה ומותאמת לאנשים עובדים -משך הלימודים הינו שנתיים במתכונת של שני ימי לימודים בשבוע בשעות אחר הצהריים או בימי שישי .יחד עם זאת ,המכון שומר על רמה גבוהה במהלך הלימודים והפקולטה מקפידה בבחירת המועמדים לתוכנית. לסיכום ציינת שאת מעוניינת ללמוד במקום קרוב ונוח, המכון מוקם במרכז חולון ודרכי ההגעה אליו הן רבות ומהירות . אני מזמינה אותך אלינו לפגישת ייעוץ אישית בה תוכלי להתרשם,לשאול שאלות ולקבל את כל המידע הדרוש לך. לברורים נוספים אנא שלחי פרטיך לכתובת המייל – hilab@hit.ac.il ואנו נשיב בהקדם. בהצלחה, יפעת, נציגת H.I.T, המכון הטכנולוגי חולון http://www.hit.ac.il
מקס | 21:36  11/05/10
אני אישית לומד הנדסת תעשיה באפקה(תואר ראשון), לא יכול להגיד הרבה על תואר שני בתעשיה וניהול... אבל לגבי הנדסת מערכות, יודע בוודאות שבשנה הבאה יפתח תואר שני בהנדסת מערכות M.Sc. תואר אצלנו במכללה ואם אני לא טועה את תואמת לתנאיי קבלה. אני חושב שכדאי לך לבדוק. מצרף לינק בתוכן ההודעה. בנוסף אני יודע שהם מארגנים יום פתוח לתואר ראשון ושני ב 30 למאי אם זה מעניין אותך בהצלחה
סגור