פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

סוקי | 10:10  23/09/09
שלום, אני כרגע מסיימת תיכון במגמת אלקטרוניקה. קיימת אפשרות להמשיך ללימודי מכללה(י``ג-י``ד) ולקבל דיפלומה של הנדסאי. אני לומדת בבי``ס צבאי, כך שאני אעבוד במקצוע שלי בכל מקרה(גם אם אני לא אמשיך ללימודי הנדסאי). השאלה שלי היא אם כדאי לי לוותר על השנתיים הנוספות ולצאת ללימודי הנדסת חשמל\אלקטרוניקה לאחר הצבא-כי יש לי את היכולת להתקבל לאוניברסיטה,או לעשות גם וגם?? העינין הוא שאני לא בטוחה אם עדיף להיות הנדסאי עם נסיון או מהנדס ללא נסיון ביום שאני אצא לשוק לחפש עבודה? מודה מראש לעונה
מנהלת הפורום | 13:21  24/09/09
כמובן שאיננו יכולים להמליץ לך איזה מסלול לקחת – זה דבר מאד אינדיבידואלי. קחי בחשבון שדיפלומה של הנדסאי ותעודת מהנדס הם שני דברים שונים לחלוטין, ומבחינת אפשרויות התעסוקה והמשכורת הם בסקאלות אחרות מאד. לגבי הנסיון התעסוקתי – כמובן שעדיף להיות הנדסאי בעל נסיון מאשר הנדסאי ללא נסיון. אולם מרבית המהנדסים מתחילים את דרכם ללא נסיון תעסוקתי. במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה קיים מסלול לימודים ייחודי, במרבית מסלולי ההנדסה במכללה – מסלול של התמחות מעשית, כחלק מלימודי התואר. במסגרת זו בוגרי החוג להנדסת חשמל ואלקטרוניקה יוצאים לשוק העבודה עם נסיון מעשי וידע אמיתי בצרכי התעשיה והתעסוקה בפועל. מסלול זה אינו קיים כרגע בשום מוסד אקדמי מוכר אחר. קחי בחשבון שהדרישות ללימודי הנדסה הם לא פשוטות, כולל ציונים וציון פסיכומטרי, והמסלול אורך כ-4 שנים ומעלה. אני מקווה שהמידע הזה יאפשר לך לקבל החלטות בהתאם לצרכיך ויכולותיך. שנה טובה וגמר חתימה טובה
סגור