פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

דיאנה | 12:13  28/07/09
שני שלום רב, אני מתעניינת בלימודי הנדסת מערכות מידע, האם תוכלי לספר לי קצת יותר על התחום, על הלימודים, ומה אני הולכת לעשות ''תכלס'' לאחר סיום הלימודים?
מנהלת הפורום | 15:31  05/08/09
מערכות מידע הן מערכות עתירות תוכנה התומכות בתפעול של ארגונים מודרניים. מערכות מידע מסייעות בניהול תהליכים ארגוניים שונים כגון, ניהול קשרי לקוח, תהליכי רכש, תהליכי ייצור, תכנון מלאים, קבלת החלטות ניהוליות, ניהול משאבי אנוש, תהליכי הבטחת איכות וכו'. מהנדס מערכות מידע עוסק בניתוח, אפיון, תכנון, הטמעה ותחזוקה של מערכות מידע. במסגרת תפקידו הוא נדרש לדעת לזהות צרכים ארגוניים במטרה ולתרגם אותם לפתרונות ממוחשבים שיסייעו למלא צרכים אלה. בתעשייה המודרנית מהנדסי מערכות מידע משתלבים בתפקידי מפתח שונים כגון, מנתחי ומפתחי מערכות, מנהלי פרויקטי הטמעת מערכות מידע, ומומחים ארגוניים התומכים בעבודת המשתמשים. התוכנית למערכות מידע מעניקה לסטודנטים כלים הנדסיים כמותניים ואיכותניים המאפשרים לאפיין דרישות ארגוניות, לפתח מערכות מתאימות ולתמוך בניהול תהליכים ארגוניים. במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה התכנית ניתנת במשותף ע"י המחלקות להנדסת תכנה ולהנדסת תעשייה וניהול, הדבר מאפשר לבוגרי התכנית הטמעה של ידע ונסיון הן מתחום התוכנה והן מתחום הניהול ונותן בידיהם כלים למתן פתרונות מעשיים לנושאים נרחבים בשטח התעסוקה.
סגור