פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

תמיר | 08:53  26/07/09
אני מעוניין ללמוד הנדסה ואין לי מושג מאיפה מתחילים אפילו כי אני כבר בן 31 ואין לי בגרות מלאה והבנתי שאני צריך להשלים בקיצור אשמח אם מישהו שמבין יוכל להדריך אותי איך אני מתקדם בנושא
אורט בראודה | 14:42  05/08/09
בהחלט טוב מאוחר מאשר לעולם לא... תנאי הקבלה למסלולי ההנדסה השונים מפורטים לרוב באתרי האינטרנט של המכללות והאוניברסיטאות. ולמי שאין בגרות מלאה, יש מכינות המסייעות להשלים את הבגרויות – או לחילופין מכינות ייעודיות כהכנה ללימודי הנדסה. אם אתה בן 31, במקומות רבים יש מסלולים ייחודיים לבני 30+. במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה מתקיימת מכינה לבני 30+, נטולי תעודת בגרות או כאלו שאינם עומדים בדרישות ההרשמה למסלול הנדסה. מרבית המוסדות הלימודיים אף דורשים בחינה פסיכומטרית כתנאי קבלה למסלול הנדסה. במספר מקומות קיים מסלול (בשמות שונים) המאפשר התחלת לימודים ללא בחינה פסיכומטרית, במסלול הנדסאים. לאחר שנה ניתן להמשיך במסלול הנדסה במידה ועומדים בתנאים מסויימים (כגון ציון מינימאלי בקורסים, השלמת מכסת קורסים ועוד). תוכל לקבל מידע נוסף לגבי המסלולים השונים, מכינות ודרישות ההרשמה גם במרכז המידע של המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בטלפון: 1-700-70-80-05
נדב | 10:21  06/10/09
למכללה הטכנולוגית תל חי יש פתרון מעולה בשבילך יש למכללה מגוון מסלולי לימוד בתחומים רבים כמו מכונות, אלק', ואף קולנוע. הכל ברמת הנדסאי כשחלק מהמסלולים אף מאפשר מעבר ישירות ללימודי תואר. יש גם מסלולי ערב לאנשים עובדים שאף מסיימים את הלימודים באותו הזמן הנדרש ללימודי יום. אבל הדבר החשוב ביותר הוא שהמרצים פה בעלי שם בתחומם ובעלי ידע רב. וכמובן אוורית לימודים תומכת ומהנה (ראית פעם את הנוף מפה?) אני ממליץ להרים טלפון ולדבר עם מישהו שנמצא שם ומבין עניין - מה יכול להזיק? 1-800-78-08-08
נדב | 10:24  06/10/09
שכחתי לציין שדרישות הקבלה למכללה הטכנולוגית לא מצריכות פסיכומטרי או בגרויות גבוהות או אף מלאות. וכמובן שאם חסר משהו הכרחי תמיד יש מכינה ממוקדת מטרה שתעזור לך להגיע לדרישות הקבלה במהירות ועם תמיכה רבה
שיר | 13:40  21/02/10
אתה צריך לחשוב על איזה סוג הנדסה אתה רוצה ללמוד ואיפה? לכל מוסד לימודים יש את הדרישות שלו, אז רק לאחר שאתה מחליט מה אתה רוצה ללמוד ואיפה? עליך לפנות אליהם ולשאול אותם מה עליך לעשות? בהצלחה.
סגור