פורום מערכות מידע

בהנהלת: ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מערכות מידע, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי הוא ראש ההתמחות לניתוח מערכות מידע בקריה האקדמית אונו. מעבר לתפקידו זה הוא שימש במגוון תפקידים כמו גם כחבר נשיאות לשכת מנתחי מערכות המידע וחבר הוועדות המקצועיות בלשכה. ד"ר רחימי, הוא בעל תואר ראשון מהמכללה למנהל, בעל תואר שני במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו ותואר שלישי במערכות מידע מאוניברסיטת מנצ'סטר, אנגליה.

1. אני מתלבט בין אם ללכת למכללת תא-יפו או לאקדמית קרית אונו.......... אני אגיד לך לגביי- אני אחד שמאוד חשוב לו היחס האישי ופחות את הלימוד המתועש והמהיר הזה שכל התלמידים יושבים בכיתה ותמיד ישר חייבים לקלוט /להבין את כל מה שנאמר אם לא אבוי להם. לכן היה רצוי מאוד אם ישנם שיעורי עזר אפילו (אני מעוניין בלימודי בוקר של התואר אגב) -הייתי ביום הפתוח של תל אביב יפו ועושה רושם שהם ברמה מאוד גבוהה ורצינית - וזה שהם רמה ממש גבוהה זה ליו דווקא יטיב עימי ואני חושש שאצטרך לשרוד שם עם השיניים כדי לסיים בהצלחה טובה......בתיכון נעזרתי בדרך כלל בשיעורי עזר במתמטיקה אנגלית וכאלה...גם בלימוד נוסף עם חברים כדי שהחומר ישב לי יותר טוב....אני רוצה ללכת על בטוח ולא להקשות על עצמי באופן שלא אהיה מסוגל לו . 2. לגבי הפסיכומטרי - האם צריך וכמה ממנו לקרייה האקדמית אונו ? יש לי תעודת בגרות בממוצע 92
שלום - תודה על פנייתך, באשר לתנאי הקבלה (ציון בגרות, פסיכומטרי) לכל אחד ממוסדות שהזכרת מומלץ לפנות למוסד הלימוד עצמו ולברר את תנאי הקבלה המעודכנים לחוג לשנת הלימודים הקרובה. אין ספק שהיחס האישי הוא דבר חשוב מאוד, לבטח במסגרת התואר הראשון שבו נפגשים עם האקדמיה לראשונה, וחלק מהדברים נראים לא ברורים ואף מאיימים. המלצתי אליך היא שתפנה לאותם מוסדות לימוד שהזכרת ותבקש לשוחח עם סטודנטים או בוגרים שלומדים/ למדו במסלול שבו גם אתה מבקש ללמוד. אני בטוח שלאחר שתשמע את רשמיהם, תוכל לגבש החלטה נכונה יותר באשר למוסד המתאים לך. במסגרת קבלת ההחלטות שלך אמליץ לך לבדוק גם מוסדות לימוד נוספים שבהם קיימים תוכניות דומות כמו המכללה למינהל, המרכז הבינתחומי, מכללת נתניה ועוד. עליי לציין עוד, כי רמה לימודים גבוהה אינה חסרון, אלא יתרון ועליך לשאוף להתקבל למוסד שבו איכות ההוראה ותכני הלימוד הם מהגבוהים ביותר, כי בסופו של דבר גורם זה קובע את ערכו של התואר שתקבל. בהצלחה ! עמית מאיר
ירון | 13:26  14/06/10
אני מאוד מסכים איתך, זה מאוד חשוב גם לחוויה של התואר שהיא חשובה בפני עצמה, אבל גם להבנה של החומר והפנמה. לי מאוד היה חשוב כשבחרתי את מקום הלימודים, והיום אני לומד בקריה האקדמית אונו. לגבי תנאי הקבלה - הכי אני ממליץ להתקשר אליהם, אבל קבל קישור לאתר בכל מקרה, יש פה קצת פרטים בהצלחה!
שאלת השאלות היא האם בכל זאת הקרייה האקדמית אונו מאכילה את התלמידים שלה יותר ביחס ליפו ...כלומר האם מלמדים בקצב יותר מתון מהם לאלו שלפעמים קשה להם לקלוט כל דבר במהירות....אני יכול לשאול בוגרים וכנראה אעשה זאת אבל הבעיה שכל אחד יגיד לי על אותה מכללה בה הוא למד ולא איך היא ביחס לשנייה.... סך הכל אני מתחיל לקבל רושם ששתיהן אותו הדבר אחד על אחד ובעצם באונו רק דורשים עוד כמה עשרות אלפי שקלים עקב העובדה שלא עברתי את הפסיכומטרי.... למרות שבזה אני לא בטוח אם אונו דורשים פסיכומטרי או לא שלדעתי אם הם כן דורשים זה ממש מוגזם עם המחיר הבכלל לא אטרקטיבי של התואר שלהם....
שלום | 17:27  14/06/10
האם שווה להשקיע מחיר כפול לתואר באונו ולדעת ששם יהיה לי יותר קל/מתון/ רגוע/חמים מאשר בתל-יפו או שההבדל ביניהן בלימודים פשוט לא קיים אלא רק בכסף?
מיטל | 18:00  15/06/10
אולי זה יעזור, ואולי זה רק יוסיף להתלבטות, אבל סתם שתדע.. יש גם תואר בHIT של ניהול טכנולוגיה... שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי (כך שלא תשלם כפול), אומנם יש צורך בפסיכומטרי אבל המרצים שם ממש טובים וחוץ מזה, יש שם גם אפשרות לתואר שני בתחום ניהול טכנולוגיה..
אמנם שכ"ל גבוה יותר בדרך מבטיח תנאי לימוד נוחים יותר, אך בלימודים אקדמיים צריכים לקחת בחשבון גם את איכות ההוראה. לפיכך מומלץ להתרשם ככל שניתן מתכני הלימוד, איכות המרצים, חוות דעת הסטודנטים והבוגרים ועוד בטרם קבלת החלטה. בהצלחה, עמית מאיר
שלום שלום (; תברר לימודים במרכז האקדמי דן.
סגור