פורום מערכות מידע

בהנהלת: ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מערכות מידע, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי הוא ראש ההתמחות לניתוח מערכות מידע בקריה האקדמית אונו. מעבר לתפקידו זה הוא שימש במגוון תפקידים כמו גם כחבר נשיאות לשכת מנתחי מערכות המידע וחבר הוועדות המקצועיות בלשכה. ד"ר רחימי, הוא בעל תואר ראשון מהמכללה למנהל, בעל תואר שני במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו ותואר שלישי במערכות מידע מאוניברסיטת מנצ'סטר, אנגליה.

ניר | 11:28  07/04/10
היי, הייתי רוצה ללמוד את התחום של מערכות מידע, אבל המקצוע הנ"ל נכנס למספר תחומים כמו: 1. הנדסת מערכות מידע 2. הנדסת תו"נ עם התמחות במערכות מידע 3. מנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע הייתי מעוניין לדעת מה כדאי ללמוד על מנת להשתלב לאחר מכן בעבודה ובתפקיד כמה שיותר מרכזי. כמו כן, הייתי רוצה לשמוע המלצות ו/או חו"ד מאנשים שלומדים/למדו את אחד מהמקצועות. תודה.
ניר שלום, אין בהכרח קשר ישיר לימודי מערכות מידע לבין לימודי הנדסה או מינהל עסקים. כל אחד מהתארים הללו כרוך בלימודים כלליים המכשיר את הסטודנט להתמודד עם אתגרי ניהול ו/ או הנדסה, כאשר לימודי מערכות המידע מעניקים את הערך המוסף לסטודנט, שחברות וארגונים תרים אחריו. לפיכך, ניתן ללמוד את התחום מזוויות שונות וברמת עומק משתנות במגוון תארים, והבחירה בדרך כלל תלויה ביכולות ובאוריינטציה האישיותית שלך . כמי שאיננו שייך למגזר המהנדסים לא אוכל לחוות דעה לגבי שני התארים הראשונים שמנית, ואולי כדאי להתייעץ בעניין בפורום השכן של לימודי הנדסה, אך אוכל להמליץ בחום על לימודי תואר במינהל עסקים עם התמחות במערכות מידע. תואר שכזה חושף את הסטודנט בפני מגוון רחב של נושאי לימוד (מימון, שיווק, חשבונאות, התנהגות ארגונית) עם דגש מיוחד עם לימודי טכנולוגיות שיקנו לו את הכלים הטכנולוגיים בסביבה ניהולית. בוגרי ההתמחות משתלבים בתפקידי ניתוח, אפיון, פיתוח, יישום והטמעת מערכות עסקיות בתחומי BI, BPM, ERP , ניהול ידע ארגוני, פיתוח ובניית מערכות מידע, ייעוץ טכנולוגי, ושילוב במערך מכירות ושיווק בחברות טכנולוגיות עילית כגון: • מנהלי מערכות מידע CIO - Chief Information Officer • מנהלי מוצר בחברות טכנולוגיה • מנתחי מערכות עסקיות • מפתחי מערכות מידע עסקיות • משווקים של מערכות טכנולוגיה עילית • אנליסטים של Data Mining • מיישמי BI • מנהלי פרויקטים ולסיום, חשוב לציין ששום תואר לא יכול להבטיח לך שעם סיום הלימודים תשתלב בתפקיד מרכזי. בדרך כלל, מתחילים בתפקיד ראשון זוטר, ועם צבירת הניסיון התעסוקתי והתמקצעות נוספת עולים בסולם התפקידים. בהצלחה, עמית מאיר
סגור