פורום מערכות מידע

בהנהלת: ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מערכות מידע, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי הוא ראש ההתמחות לניתוח מערכות מידע בקריה האקדמית אונו. מעבר לתפקידו זה הוא שימש במגוון תפקידים כמו גם כחבר נשיאות לשכת מנתחי מערכות המידע וחבר הוועדות המקצועיות בלשכה. ד"ר רחימי, הוא בעל תואר ראשון מהמכללה למנהל, בעל תואר שני במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו ותואר שלישי במערכות מידע מאוניברסיטת מנצ'סטר, אנגליה.

אורן | 16:54  30/01/10
שלום, אני מעוניין ללמוד לימודים בתחום ה BI. אני יודע שזה הדבר החם עכשיו. הרקע שלי: MCSA/MCSE טכנאי מחשבים ורשתות. יש לי ניסיון של 6 שנים בהייטק במקצועות הנ"ל. הייתי מעוניין לשנות כיוון מפאת גילי.. 36. וגם הסקרנות והתחדשות. לכן אבקש את עצתך, איזה תחום היית ממליץ ללמוד במסגרת של עד שנה שנתיים במכללה טכנולוגית כלשהי?. היות ואני לא בקיא כמוך בתחומים הרבים שמציע תחום ה BI אשמח אם תיתן לי כיוון, בתחשב ברקע שלי,כך שאסיים את הקורס יהיה לי קל להתמקצע בו לשנים ארוכות לטווח הארוך, וכמובן שניתן להתפרנס ממנו בכבוד גם בתור חדש בתחום.. וגם אופציות להעסקה לבני גילי. אודה לך על תשובתך, אורן
אורן שלום, מיישמי ומפתחי מערכות BI הפכו בשנים האחרונות לאנשי המפתח בתחומי הטכנולוגיה העסקית וכתוצאה מכך הפכו למבוקשים ביותר מבחינת תעסוקתית. אם פניך לתחום ה-BI אתה יכול ללמוד יישום והטמעת מערכות BI באחת מהמכללות המקצועיות הבאות: מכללת Ness, ג'ון ברייס או One1College. הקורס נועד להכשיר מיישמים ומפתחי מערכות BI, לאפשר היכרות והתנסות מעשית בפיתוח פרויקט BI תוך שימוש בכלי BI מובילים, לערוך סקירה של מודולים ונושאים מתקדמים בתחום ההרשאות, הפיתוח והביצועים של המערכת, לאפשר למידה והיכרות עם ארכיטקטורות השונות של מחסני נתונים, עיצוב מחסני נתונים, מתודולוגיות וכלים ל - BI ולהקנות לסטודנטים יכולות הבנה וניתוח של השיקולים העומדים בפני המיישם בפרויקט BI כמו גם תהליך מובנה לביצוע הפרויקט. אורך קורס BI שכזה הינו בדרך כלל 80 שעות לימוד אקדמיות + פרויקט עצמי בהיקף של עד 40 שעות, ובדרך כלל תנאי הקבלה כוללים השכלה אקדמאית מתאימה ו/או ניסיון תעסוקתי במשרה טכנולוגית. בהצלחה, עמית מאיר
סגור