פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום רב, באוקטובר השנה מסיימת לימודי קרימינולוגיה ומדעי המדינה בבר אילן מתלבטת רבות בין ההמשך ללימודי עבודה סוציאלית לבין לימודי משפטים יש מסלולים רבים המאפשרים לימודים לאקדמאיים או לחלופין מסלול של תואר שני ללא משפטנים בבר אילן + לאחר מכן השלמה במכללת נתניה יש לציין שהמסלול האחרון שציינתי הוא נורא יקר (35,000 ש"ח לכל שלב מהשניים) עקרונית, אני יכולה להתקבל עם התואר הראשון לאוניברסיטה כלשהיא. אולם, אני רוצה לעבוד במהלך התואר ועם כל המטלות של אוניברסיטאות- מניחה שזה יהיה נורא קשה יש לציין, כי אני יודעת שארצה להתמחות במקרקעין/דיני משפחה האם יש מסלול ללימודי משפטים באוניברסיטה המותאם לאנשים עובדים? אשמח לשמוע..ובכלל, כל עצה תתקבל בברכה תודה :)
מנהל פורום לימודי משפטים | 13:37  08/05/15
שלום רב. קצת מחשבות- ראשית ציינת שאת מתלבטת בין עבודה סוציאלית לבין משפטים ולאחר מכן כתבת שאת יודעת שאת רוצה להתמחות במקרקעין או דיני משפחה. אז למעשה את לא מתלבטת אלא די החלטת, לא? לגבי אוניברסיטה, זה לא מדויק. תלוי איזו עבודה מדובר. עבודה שהיא משרת יום אז זה בוודאי לא מתאים ללימודים באוניברסיטה. מאוד קשה כיוון שלא תמיד מערכת השעות מסתדרת. אינני יודע בת כמה את, ואיזו עבודה את מחפשת אבל יש הרבה אפשרויות ואולי כן יהיה אפשר לבצע התאמה. אבל קחי בחשבון שמטלות יש הרבה בכל מקום. לדעתי במכללות יש אפילו יותר מאשר באוניברסיטה (ולמדתי בשני המקומות). גם מסגרת של לימודי ערב שיש למשל במכללת נתניה או תואר מרוכז לבעלי תואר אקדמי שיש במכללה למנהל (שאז לומדים יום מלא, אחה"צ ויום שישי שזה די נוח) יש הרבה מטלות. מבחינת עלויות, זו טענה טובה. מכללות מאוד יקרות. הייתי מציע לך לקפוץ לקפמוס של המשפטים ולדבר עם כמה בנות המקום ולבקש מקרוב לברר איך נראית המערכת שלהם בשנה א ובשנה ב. תראי אולי יש אפשרות כן לבצע התאמה כלשהי (ריכוז ימים או משהו בדומה). תוכלי כבר על הדרך לברר עוד כמה פרטים על הלימודים ולנסות אולי להיכנס לשיעור או שניים עם אותן בנות כדי להתרשם בעצמך איך זה נראה ומרגיש. זה מאוד חשוב לטעמי. אשמח לחשוב עמך על עוד שאלות או כיוונים. בהצלחה בכל מקרה
קראתי את מה שכתבת בעיון רב הנתון שכתבת, כי במכללות יש יותר מטלות הגשה מאשר באוניברסיטאות הוא נכון? יש עוד אנשים כאן שיכולים להסכים על כך? אחד מהשיקולים ללמוד במכללה, לפחות שלי יש, הוא העניין של העומס. נוצר אצלי הרושם כי במכללה הם לא רק מקילים בתנאי הקבלה. אלא- גם מקלים במהלך התואר, מבחינת העומס הלימודי אשמח לשמוע את דעתך בעניין
מנהל פורום לימודי משפטים | 13:55  08/05/15
כתבתי "לדעתי במכללות יש אפילו יותר מאשר באוניברסיטה". אני למדתי בשני המקומות והייתי חבר סגל גם באוניברסיטה וגם במכללה במשך 8 שנים בערך. ההתרשמות שלי שלפעמים בקורסים מסוימים, ייתכן שיש יותר מטלות במכללה. בקורסים יש בחנים במהלך השנה, מבחני אמצע, מטלות, חובות קריאה של עשרות עמודים כל שבוע ועוד. אני מציע לא לחשוב שלימודים במכללה זה משהו שעושים על הדרך בקלילות. ממש לא. יש עומס בכל מסגרת והרבה דרישות. צריך להגיע עוד מכוונים מבחינת הדרישות וכבר בשנה א' יש דרישות ותחרות. בשוק העבודה די קשה להצליח עם ממוצע שנה פחות מ-80 וצריך לעבוד קשה כדי להגיע לאיזור ה-90. יש לכך חשיבות עצומה מבחינת עתידך. כדי להיות עו"ד ברמה גבוהה צריך להיות מסוגל לנתח סוגיות משפטיות ואי אפשר ללמוד לעשות זאת כמו שצריך ללא אותן מטלות. ככל שיש יותר מטלות, זה משפר אותך ברמה המקצועית. זו דעתי לפחות. הסטודנטים שלי "קורעים" את עצמם במכללות בהרבה מטלות והדרישות גבוהות.
ליליאן :) | 14:07  08/05/15
נחשבות בארץ לטופ שבטופ וכן, עם התואר הראשון שלי והממוצע זה לא בעיה להתקבל אליהן עם זאת, יש בי פחד מאד גדול שזהו מגרש המשחקים של "התותחים" בלבד. שלא אוכל לעמוד בעומס, שאקרוס ולא אצליח עברתי משבר בחיים לפני כ6 שנים המשבר הזה הטביע חותם עמוק מאד ויכולת הלמידה שלי והמוטיבציה, מה לעשות- ירדו יש לי בגרות מעולה שסיימתי בהצטיינות והיתה לי חדוות למידה בניגוד להיום אני מפחדת לקרוס בתואר, אסור לי להעמיס על עצמי מאז מה שעברתי
מנהל פורום לימודי משפטים | 15:42  08/05/15
שלום שוב. ברוב המקומות ניתן לפרוס את הלימודים על פני שנה נוספת (תואר ב-4.5 שנים במקום 3.5 שנים). זה מקיל לא מעט. בנוסף, הרי כבר הוכחת את עצמך והצלחת בלימודים בתואר כפול במדע המדינה וקרימינולוגיה בבר אילן. האומנם שם אין בכל דרישות ומטלות? מטרת הלימודים היא להפוך אותך לעו"ד טובה. איך אפשר בלי לקרוא חומר משפטי ובלי לעשות עבודות? זה נדרש. אולי באמת ריווח התואר על פני שנה נוספת זו התשובה בשבילך. שווה בדיקה. מלבד זאת, רוב הסיכויים שאם הלימודים ימצאו חן בעיניך ותיווכחי לאתגר האינטלקטואלי, את לא תראי במטלות "עומס" אלא התמקצעות. זו דעתי האישית. בהצלחה רבה
אלירן | 17:17  27/10/15
אני קורא את השאלות פה וזה פשוט מקומם. צריך להיות ממש טיפש כדי לא להבין שזה פרסומת סמוייה ענקית למכללה למנהל. מה שיותר עצוב שחלק מהשאלות פה אותנטיות ואנשים פה מקבלים תשובות חסרות כל בסיס ממנהל הפורום כמו שלימודים במכללה למנהל היא ברמה של העברית. או שסיכויי ההשתלבות בשוק במשרדים המסחריים הגדולים הוא כמו במכללה למנהל. אני למדתי משפטים בעברית ויש לי מלא חברים מהמכללה למנהל. לצערי רק מעטים שבמעטים מהם הצליחו לסגור התמחות בtop10 (חלקם סגרו במשרדים אבל קטנים ואם את רוצה להתלשב במשרדים גדולים כמו הרצוג, גורניצקי, עמית פולק מטלון, גרוס וכו זה קריטי ביותר). אינדיקציה לכך למשל היא שבעברית כל המשרדים הגדולים באים לראיין אצלינו בפקולטה ומשלמם על הזכות הזאת עשרות אלפי כספים. לדעתי לא ירחק היום שתלמיד שקיבל החלטה על בסיס הפרסומות הסמויות של המנהל פה יתבע אותו. יש פה חוסר תום לב רציני וזה עצוב שאת אחת ההחלטות הכי חשובות בחיים יקבלו אנשים על בסיס גורמים אינטרסנטיים. לא באתי פה להשתחצן אלא לפרוש את התמונה המלאה. וחיפוש קצר בגוגל ובפורומים אמיתיים (כמו תפוז) ולא כאלה שמבקשים למכור לכם משהו יעלה את אותה מסקנה
רוני | 18:56  17/11/15
חשבת על זה שיש אנשים שרוצים ללמוד בבין תחומי או במכללה למנהל? ולא בוחרים אותם על סמך נתוניי קבלה נמוכים יותר, יש לי מספר לא מובטל של חברים שהתקבלו לתל אביב ועדיין בחרו ללמוד במכללה מסיבות אחרות, בין אם זה חיי חברה, מרצים ברמה טובה, אפשרויות פיתוח תוך כדי התואר, חילופי סטודנטים ועוד. שוב, אני לא מדברת בשמי כי לצערי אין לי בגרויות מספיק גבוהות על מנת להתקבל לאוניבסיטה וייקח לי שנה לשפר מ90 ל100, ובשנה הזו אני מעדיפה לסיים שנה א בציונים גבוהים כי אני יודעת שיש לי את היכולות, אבל דיברתי על אלו שבוחרים במכללות הנ"ל מתוך בחירה או מתוך העניין שהם שמים על כף המאזניים אם הם רוצים להעביר שנה או שנתיים בשיפור הנתונים או להתחיל ללמוד את מה שהם כלכך רוצים...נכון, זה לא זול אבל אל תבטל מוסדות לימוד שאנשים משקיעים שם לא פחות מאוניברסיטאות!

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור