פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

רוי | 02:46  15/10/13
שלום, אני מעוניין להתחיל ללמוד משפטים בשנה הבאה. אתחיל בכך שממוצע ציוני הבגרות שלי הינו 88.65, לפי הערכתי במידה ואגש למבחן פסיכומטרי אקבל 650-700. במידה וציון הפסיכומטרי גבוהה חשיבות ממוצע הבגרות יורד? עד כמה נכון מחשבון הקבלה/דחייה באתרי האוניברסיטאות? במידה ולא אתקבל לאחת האוניברסיטאות, מכללה טובה מספיק על מנת למצוא מקום התמחות טוב או שכדאי לשפר את ציוניי? (מובן שהכל תלוי בממוצע שאקבל במהלך הלימודים עצמם) בברכה, רוי
שלום רב. ראשית יש לקחת בחשבון שכיום ישנם מכללות שדורשות ציון פסיכומטרי מסוים לצד ציוני בגרות ונעשה שקלול דומה לזה של האוניברסיטאות (ככל שהבגרות גבוהה יותר נדרש ציון פסיכומטרי נמוך יותר ולהיפך). למיטב ידיעתי המכללה למנהל והבינתחומי דורשות את שקלול הציונים שהוא גבוה יחסית לשאר המכללות, ורצוי מאוד לברר מהו הרף שקבוע לשנה הבאה בכל מכללה. המחשבונים יחסית נכונים אבל שוב תמיד כדאי לברר קונקרטית בכל מוסד מהי הדרישה המדויקת. מבדיקה שערכתי עבורך באוניברסיטת ת"א ובעברית באותם מחשבונים, לא תוכל להתקבל גם אם תקבל 800 בפסיכומטרי. שוב זו בדיקה שלי במחשבונים הללו ועליך האחריות בלבד לאמת זאת ולבדוק זאת (אין כאן התחייבות כלשהי לקבלה או אי קבלה למקום מסוים). המשמעות היא שתיאלץ גם לשפר את הבגרות במידה ניכרת. תידרש בערך לקבל פסיכומטרי בציון 700 עם בגרות בממוצע 107. זה לא פשוט אבל אפשרי. השאלה היא אם שווה להשקיע בכך עוד שנה או שנתיים רק בשביל ללמוד באוניברסיטה או לא. לדעתי כדאי להתחיל ללמוד ולא לבזבז זמן, כסף והמון אנרגיה על ניסיון להתקבל לאוניברסיטה כשבזמן הזה כבר תסיים אולי אפילו 2 שנות לימוד מתוך ה-3 (או 3.5 וחצי תלוי איפה). בנוגע למכללות ושאלת שיפור הציונים: היום וזה לפי מצב השוק כמעט ואין בכלל משרד שידחה מישהו בגלל שלמד במכללה למשפטים ולא באוניברסיטה. סטודנט בוגר מכללה למשפטים שמגיע לריאיון עם ממוצע ציונים בסביבות ה-90, עם המלצות טובות, השתתף בתוכניות ייחודיות, כתב עבודה סמינריונית בציון גבוה וכד' ובריאיון עצמו ירשים מבחינת היכולת לנתח סוגיות משפטיות (וזה כמובן תלוי רק בסטודנט ולא במוסד הלימודים - מבחינת ההשקעה הנדרשת לאורך כל השנים בקריאה, בהשקעה בעבודות וכד') אין כל סיבה שלא יצליח להתקבל לכל מקום. יש הטוענים כי אם יהיה מקום אחד פנוי וייאבקו עליו סטודנט מאוניברסיטה וסטודנט ממכללה אז תהיה העדפה לבוגר האוניברסיטה. ייתכן שזה כך בחלק מהמקומות אבל בוודאי לא מדובר במשהו גורף וסטודנטים רבים שלי שלמדו למשל במכללה למנהל עובדים בכל המשרדים הנחשבים, בבית המשפט העליון ובפרקליטויות, כך שברור שהעובדה שלמדת במכללה לא אמורה לפגוע בעתידך המקצועי. מצד שני, ברור שלימודים במכללה למשפטים עולה לשנה סכומים גבוהים פי 3 משל אוניברסיטה (למעט מקומות מסוימים שמציינים שהם גובים שכר אוניברסיטאי ושווה לבדוק נקודה זו). אני לא בטוח שמוצדק לגבות 30,000 ש"ח לשנה (לערך) וזה שיקול שעליך לעשות. אתה מוזמן לשאול עוד שאלות. בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור