פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

היי ליאור, אני סטודנטית שנה א' בעברית למנה"ע ויחב"ל. אני שוקלת לעזוב בסוף הסמסטר ולהתחיל ללמוד משפטים במכללה למנהל בראשון.. תוך כדי הלימודים הבנתי שאני לא מקבלת שום דבר פרקטי ואני מפחדת לצאת אחרי 3 שנים של לימודים לא פשוטים ולגלות שהעולם בחוץ לא ורוד ואף אחד לא מחכה לי. לעומת זאת, עם תואר במשפטים לפי מיטב הבנתי (ותקן אותי אם אני טועה) גם רוכשים מקוצע (כמובן עם התמחות ומבחני לשכה) וגם ניתן להגיע לתפקידי ניהול ותפקידים שונים שהם לאו דווקא עריכת דין. כלומר- מה שייתן לי בפרקטיקה אחרי התואר מנה"ע אני יכולה לקבל גם ממשפטים.. הפחד שלי זה לעזוב פתאום את העברית לטובת מכללה, ואז שוב לגלות שלא הכל ורוד ושיעדיפו יוצאי אוניברסיטאות במשרדים הגדולים בהתמחות.. אשמח לשמוע את דעתך, מעיין
שלום רב. משום מה לא הזכרת את 33,000 עו"ד לערך הפעילים ... בכל מקרה, מדובר בתחומים שונים לחלוטין. השאלה היא מדוע דווקא משפטים? כל מה שציינת הוא נכון אכן מדובר במקצוע פרקטי שפותח כיוונים נוספים ולאוו דווקא במשפטים אלא גם במשרות ניהול, אבל אף אחד לא מבטיח לך עבודה ויש לא מעט שמשתכרים די מעט ביחס להשקעה. העניין הוא שמדובר בשלב מאוד מוקדם של התואר שאת לומדת לוותר. הייתי בודק את הדברים שוב לפני שינוי כזה של הלימודים. אולי את צריכה להוריד את התואר ביחב"ל ולהתמקד במנע"ס וכד'. ומה יקרה אם תתחילי משפטים שנה הבאה ושוב אחרי סמסטר תחליטי שזה לא בשבילך? לכן אני ממליץ לך לקחת כמה ימים ולהגיע ברצף למכללה למנהל ולהיכנס לכל הקורסים שלוקחים תלמידי שנה א' במשפטים ולהתרשם בעצמך - לפני קבלת כל החלטה. יש סיכון רב בקפיצות האלה בין תארים. דברי עם סטודנטים למשפטים ותראי איך הם מרגישים ומה היו השיקולים שלהם ללמוד משפטים. אגב, את יכולה להיכנס אצלך באוניברסיטה לתואר למשפטים ולהתרשם בעצמך מהקורסים, מהנושאים ומהאווירה. אחרי שתערכי סיור שכזה אני חשוב שיהיו לך קצת יותר כלים לגבש החלטה. בהצלחה
גם אני פחדתי מאותו הדבר כשנרשמתי למכללה, אבל אז קראתי טיפה סטטיסטיקה וראיתי שהמכללה למינהל נמצאת במקום 3 בכמות עוברי מבחן bar מעבר למבחן, יש עוד דברים לדאוג מהם, אחד הגדולים זה ההתמחות. ופה אני באמת מוריד את הכובע בפני המכללה... המכללה למינהל היא המכללה היחידה בארץ שעושה networking- קישור סטודנטים עם בוגרים, בוגרים עם בוגרים וכו' לדעתי את תהיה בסדר גמור ליאור :)

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור