פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

נאור | 19:07  02/10/10
היי לכולם רציתי לשאול: אני רוצה להתחיל בעזרת ה' שנה הבאה לימודי משפטים באחת המכללות בארץ רציתי לדעת האם אני יכול לעבוד וללמוד במקביל.? סטודנטים, זה היה קל ללמוד ולעבוד ביחד? תודה!
ליאור פ | 23:26  02/10/10
שלום רב. מעטים הם הסטודנטים שלא עובדים במהלך הלימודים. אני לא מכיר כאלה באופן אישי. כל עוד אתה מאורגן נכון, לא מחכה לרגע האחרון, דואג שיהיו לך מס' חברים שיגבו אותך בקשר לחומר (סיכום הרצאה, צילון מאמר וכד') אם אתה מחסיר + מוודא שבתקופת הבחינות יהיה לך מספיק זמן ללמוד לכל בחינה, אין סיבה שלא תוכל לעבוד. לדעתי, עבודה מסייעת בניקוי הראש ומאפשרת שינוי אווירה וזה לטובה. במיוחד כשיש לחץ של עבודות וכד'. אציין רק שאין קיצורי דרך. אם אתה רוצה להצטיין בלימודים כדי למצוא התמחות רצינית כדאי לא להגזים בעבודה ולהשקיע את רוב הזמן בחזרה על החומר, קריאה של חומר חדש וסיכומו והשקעה ראויה בעבודות ובהכנה לבחנים. בהצלחה רבה
נאור | 01:03  03/10/10
תודה רבה לך ליאור, אילו עבודות הגשה יש במשפטים?
שלום שוב. עבודות הגשה מגישים כמעט בכל קורס במשפטים. יש כאלה שהם על נושא מצומצם ודורשות קריאה של כעשרה-חמשה עשר פסקי דין של חומר הקריאה של הקורס ויש רחבות יותר ומעמיקות (שנקראות מחקריות) בהן אתה צריך לחפש בעצמך ולהעלות טיעונים מקוריים וכד'. רוב העבודות לא קשות ומסייעות להבנה טובה של החומר ואף להכנת החומר לבחינה. הן דורשות זמן לצורך איסוף החומר, סיכומו וכתיבת העבודה. בקורסי החובה השנתיים יש בין 2-4 עבודות בממוצע ובחלק מקורסי הבחירה ישנה עבודה אחת. לעיתים את העבודות מחליפים בחנים או מבחני אמצע שדורשים הכנה משלהם. בהצלחה
רן | 18:39  03/10/10
אהלן הבטתי במספר מכללות וראיתי שהדרישות הן בערך ממוצע בגרות 85-90. יש לי ממוצע של 83 האם יש מכינה קצרה לפני? על מנת להתקבל.. כמה זמן המכינות האלה אורכות? והאם אני יכול לעשות זאת לפני שנת הלימודים הבאה? תודה!
ליאור פ | 20:01  03/10/10
שלום רב. מכינות קיימות במספר מכללות. לדעתי קרית אונו, רמת גן ונתניה מציעות מכינות קדם אקדמיות וכמובן האוניברסיטאות. כל מקום ותנאיו הוא. רצוי לבדוק ישירות במקום עצמו. אגב, בחלק מהמכללות דורשים גם פסיכומטרי. שים לב לכך. לכן אני ממליץ להיכנס לאתרים של המכללות ולבדוק שם ישירות גם לגבי מועד הרישום. התנאים משתנים משנה לשנה. ראה גם בכתובת הדוא"ל הבאה (האתר של המכללות בישראל) לגבי פרטים וטלפונים להתקשרות: http://www.michlalot.co.il/limudim/prof-mechina-kdam-academy.php בהצלחה רבה
אני לומדת בקריה האקדמית אונו והתקבלתי ללא פסיכומטרי וללא מכינה, אבל עשיתי מבחני קבלה באנגלית. לגולש ששאל לגבי שילוב עבודה בזמן התואר אני יכולה לאמר לך שיש אצלנו חבר'ה במכללה בעיקר ממסלול ערב שבזמן הלימודים מנהלים קריירה במשרה מלאה או מתחילים להיכנס כבר למשרדים לטרום סטאז' בקיצור שווה לבדוק את המסלול הזה אם זה חשוב לך בהצלחה לכולנו
שחר | 20:52  05/10/10
אם הממוצע נמוך מ-95, הם דורשים בגרות 86 בשביל לעשות מכינה ובכל מקרה יש שני מבחני קבלה (אנגלית + עברית) שנעשים ביחד - או פסיכומטרי 650. אני עם ממוצע 91 - לא הסכימו לוותר לי על המכינה ועל שני המבחנים, אז בבקשה.. לא נראה לי שמטרת ההודעה הזו היא באמת לענות לבחור הנחמד...
אריאל | 17:21  07/10/10
אם הממוצע בגרויות יהיה יותר נמוך וצריך לעשות מכינה, זה משפיע בצורה רצינית על ההוצאות או שאפשר לשרוד את זה בקלות ?
פז | 08:09  08/10/10
צור איתם קשר ותשאל כמה עולה המכינה. השפעת המחיר על המחייה משתנה מאדם לאדם. גם אני יודעת שתנאי מקדמי הוא מינימום ממוצע 86 + פסיכו' או מעבר שני מבחנים בעברית ואנגלית + ראיון אישי ושיש כמות מוגבלת בכל שנה.
דניאל | 15:05  08/10/10
אחותי הצליחה לעבוד וללמוד בלימודי המשפטים שלה, למרות שזה קצת הרס לה.. אני הצלחתי לשלב יפה מאוד בין לימודי מנהל עסקים לעבודה.. תנסה תראה איך הולך..

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור