פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום ליאור, עברתי את מבחני הלשכה לפני כשנה (סיימתי את לימודי בהצטיינות יתרה, ועשיתי סטאז' בביהמ"ש לתעבורה). מאז יצא לי לעבוד במשרד קטן ששילם לי פרוטות. במשרדים היותר גדולים השעות נוראיות ואינני מוכנה להיות עבד לעבודה. שאלתי לך - יש לך ראיון להסבה למקצוע שבו אוכל לשלב את היותי עו"ד? כפי שציינת, הלימודים נתנו לי כלים רבים... (יש ל גם תואר ראשון במדעי המחשב). אני מתחילה להרגיש כי כל חמש השנים האחרונות היו בזבוז זמן טוטאלי... :( תודה
דנה | 23:56  18/04/10
שלום, ציינת שיש לך תואר במדעי המחשב. למה שלא תעבדי בתחום זה?
ליאור פ | 22:26  20/04/10
שלום רב. ראשית, אני ממליץ בחום על ייעוץ מקצועי. אני מכיר לא מעט שעשו זאת (למרות העלות הכספית) ויצאו הרבה יותר מחוזקים ובטוחים בעצמם. שנית, תחומי הניהול בכל ענף שאת יכולה לחשוב עליו יכולים להיות מענה מצוין, גם אם תצטרכי להתחיל מלמטה יחסית אבל הידע במשפטים מעניק כישורים טובים מאוד של חשיבה ויצירתיות. מעבר לכך, אנא היכנסי לאתר של השירות הציבורי. יש שם לא מעט משרות שיכולים להתאים לך. קשה לי להמליץ ברמה קונרקרטית כיוון שאת צריכה לחשוב גם על נטיית ליבך. מה מעניין אותך? אולי שווה לחשוב אפילו על הסבה מקצועית או תואר שני במנהל עסקים / ניהול ציבורי וכד'. בהצלחה רבה
יעוץ מקצועי לא נתן לי שום דבר, ויש עוד הרבה שמסכימים איתי, אני ממליצה לך לדבר עם אנשים שגם למדו את התחומים שאת למדת ולברר איתם באיזה אפשרויות עבודה הם נתקלו? אולי הם יפתיעו אותך עם משרות שלא ידעת עליהן בכלל. בהצלחה
יעל | 13:09  20/07/10
אני חייבת להסכים עם עדי השיטה הכי טובה היא לשאול אנשים שכבר עוסקים בתחום שאתה רוצה, לראות איך זה באמת? לשאול אותם אם בכלל כדאי ללכת לכיוון הזה? אולי הם גם יכינו אותך לקראת מה שאתה הולך לעבור עד שתגיע לתפקיד המבוקש.

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור