פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

יניב | 18:12  23/03/10
היי אני מתחיל לברר בנוגע ללימודי משפטים ורציתי לדעת עד כמה הלימודים בארץ משלבים בנוסף לתיאוריה גם פרקטיקה? אני יודע שבחו"ל משלבים המון לימודים מעשיים איך זה בארץ תודה
יעל | 16:34  24/03/10
היי אני סטודנטית למשפטים שנה ב בקריה האקדמית אונו אז אני אספר רק מה שאני יודעת מנסיוני. מרבית לימודי המשפטים בארץ וגם בעולם הם תיאורטיים ואני לא חושבת שיש דרך אחרת, זה בסה"כ תחום די תיאורטי. עם זאת אני יכולה לספר לך שאצלי במכללה יש כל מני קליניקות שזה בעצם על מיני קורסים מעשיים, למשל, הקליניקה בנושא זכויות הצרכן, הקליניקה ליזמות עסקית מסחרית ועוד שלא כל תלמיד חייב לקחת אותן אבל כל מי שלוקח עובד קשה, נהנה ולומד המון
ליאור פ | 01:55  29/03/10
שלום רב. הלימודים ברוב מוסדות הלימוד כיום מחולקים לקורסים עיוניים (קורסי החובה והבחירה) שלא כוללים פרקטיקה שכן אלה מהווים את הבסיס להשכלה ולצידם יש אפשרות לקחת גם קליניקה או שתיים במהלך הלימודים (למשל- קליניקות שקיימות במכללה למנהל: קליניקה לחופש המידע, סנגוריה ציבורית, דיני משפחה, הוצאה לפועל, סיוע כללי, דיני עבודה, בתי חולים פסיכיאטרים, זכויות נשים ושינוי חברתי) לצד קורסי גישור שמוצעים וכד'. לכל מוסד יש את הפרקטיקה שלו אבל בסופו של דבר הלימודים מאפשרים לך התנסות פרקטית אבל לדעתי ומניסיוני ההתמחות מאפשרת לרכוש את הכלים הפרקטים הטובים ביותר ולכן לאחר שהיא תוארך לשנתיים אני מניח שנוכל לצפות לעורכי דין בעלי ידע רחב יותר בפרקטיקה. אנא שים לב שניתן להתחיל משרת טרום מתמחה או סטודנט למשפטים בלא מעט משרדים פרטיים ואף במגזר הציבורי. בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור