פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום לכולם אני מעוניין להתחיל בשנה הבאה לימודים אקדמיים ואחד המקצועות שאני יותר מתחבר אליהם הוא משפטים אבל יש כמה סיגים בנוגע להחלטה אחד הוא שכמו שידוע לכולם קשה מאד למצוא עבודה בתחום לאחר התואר.. במיוחד למישהו שמעוניין ללמוד במכללה. וגורם שני הוא שאני הרבה יותר חזק בהבעה מילולית מאשר בכל הנוגע לכתיבה וקריאה. כלומר כל מה שקשור לקריאה וכתיבה הוא דיי חלש אצלי יחסית לאחרי ויחסית לשאר היכולות שלי. אז לסיכום האם שווה בכלל להכינס לתחום הזה ולבזבז 30 אלף כל שנה ללמוד 4 שנים ולקחת ריזיקה שאני לא אמצא עבודה ולקוות שכל הנוגע בקריאה ישפיע ישתפר עם הזמן או לשכוח מזה? ועד כמה משפיע עלי הסיכוי לקבל עבודה לאחר שיש לי את התואר ביד לדוגמא מהמכללה למינהל ועומת אוניברסיטת ת:א ? ממוצע הצויונים שלי הוא 98 בבגרות ו600 בפסיכומטרי. לכן אני מכוון לשם. ממש תודה על העזרה
ליאור פ | 00:13  17/01/10
שלום רב. ראשית, הייתי ממליץ ללכת למכון מקצועי לשם הכוונת לימודים. שם ניתן לבדוק מה באמת מתאים לאור יכולותייך, כיוון שלימודי משפטים דורשים הן קריאה מרובה והן כתיבה מרובה של עבודות, ניירות עמדה וכד'. שנית, ברור שניתן לשפר את היכולות החלשות אצלך באופן יחסי ואין ספק שאחרי שתכתוב 20 עבודות התוצאה תהיה שונה מאשר אחרי העבודה השנייה. באופן כללי- לימודי משפטים מאתגרים מאוד ומאפשרים היכרות עם מגוון רחב של נושאים. בנוסף, הם מקנים לך מספר מיומניות של חשיבה, יכולת ניתוח וביקורת שהם כלים חשובים בכל מקצוע. אין סיבה לשלול לימודי משפטים בשל יכולת חלשה יחסית בכתיבה (מה עוד שטרם התנסית בכתיבה משפטית וייתכן שבפועל יהיה לך הרבה יותר קל ממה שאתה חושב= כי תימצא עניין בנושא או אתגר וכד'). המכללה למנהל הוא מקום מצוין ללמוד בו. כיום בשוק כה רווי חשוב ללמוד במקומות בעלי מוניטין שכבר הוכיחו את עצמם. יש היום אלפי בוגרי משפטים של המכללה ורבים נמצאים במשרדים הכי טובים, כולל פרקליטויות מקום די נחשב. בהצלחה רבה
אלי | 18:09  17/01/10
עכשיו נשארה הדילמה האם שווה לשפר עוד 80 נקודות בפסיכומטרי(פרושו לעשות את המבחן הפסיכומטרי עוד פעם או פעמיים) ואז ללמוד בבר אילן או "פשוט" לעבוד למוות בשנה הזו כדי לכסות הוצאות. בגדול אם הן דיי דומות ביוקרת התואר כמו שרמזת.. אזז כנראה שאני אחליט לחסוך כסף. ממש תודה על התשובה המפורטת אני מעריך את זה... רק תנסה לאמת אותי אם הבנתי נכון על ההבדל ביוקרה של התואר בין אוניברסיטה למכללה למינהל. שבוע טוב
ערן | 18:13  17/01/10
רון | 11:39  18/01/10
האמת שאני חושב שהמכללה למינהל בעלת שם יותר נחשב מאשר אוניברסיטת בר אילן.. אם זה החשש שלך. המכללה למינהל היא מאוד ותיקה והספיקה לצבור לעצמה שם מוביל בשוק. אני סיימתי את לימודי שם לפני שנתיים ואני נמצא כרגע בסטאז' במשרד גדול
ליאור פ | 22:26  19/01/10
יוקרה- קשה מאוד להערכה. המיתוס אומר שמשרדים מעדיפים בוגרי אוניברסיטאות מצטיינים מאשר בוגרי מכללות מצטיינים. אני לא חושב שבאמת אפשר לדעת אם זה נכון כיוון שהן אלה והן אלה בסופו של דבר מתמחים במקומות הטובים ביותר. כך שהרבה תלוי בך- בריאיון שלך בעיקר אם הוא משפטי ואתה מצליח להבריק עם מס' תשובות ולהיזכר לטובה. בהצלחה רבה
אני ממליץ לך להגיע ולהתרשם מהמכללה מהסטודנטים ובכלל לחוש את המקום, היום הפתוח של המסלולו האקדמי המכללה למנהל יתקיים ביום שישי ה 12 לפברואר החל מהשעה 9 בבוקר.
http://www.1click.co.il/default.asp?catid=%7B1C26CDD8-8013-4203-854A-353C67B09501%7D&details_type=1&itemid=%7B2057E70F-918C-4194-B533-A0D520F67A62%7D
אלי יש ממש עוד מעט יום פתוח במכללה למנהל ביום הפתוח תוכל לדבר עם בוגרים וסטודנטים ולשאול אותם את כל השאלות שיש לך פנים אל פנים ובכלל להתרשם מהקמפוס. אני גם עשיתי את זה לפני שהתחלתי ללמוד וזה השלים לי המון מידע שיהיה חסר לי בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור